Een unicum in de Formule 1! Tijdens het Grand Prix-weekend van Groot-Brittannië zal er namelijk iets plaatsvinden wat nog nooit eerder is gebeurd in de koningsklasse van de autosport. Naast de F1 komen dat weekend ook de Formule 2, Formule 3 én Formule 4 in actie. Veel vermaak dus voor de fans op het circuit in Northamptonshire.
Dat de Formule 2 en Formule 3 in het voorprogramma zitten van de F1 is niet zo bijzonder. Dat is namelijk in een groot deel van de Europese kalender het geval. Maar dat ook het Britse F4-kampioenschap in hetzelfde weekend gehouden wordt als de Formule 1 komt niet zo vaak voor. Beter gezegd: het is nog nooit voorgekomen.
Het wordt het eerste optreden van de juniorenklasse in het voorprogramma van de Britse Grand Prix, iets wat promotor Motorsport UK al lang heeft willen bewerkstelligen. De jonge talenten uit het F4-kampioenschap krijgen hiermee namelijk de kans om onder nog meer druk te rijden dan ze normaal al doen, wegens het grote aantal aanwezige toeschouwers op het iconische Silverstone-circuit.
Ook voor fans die afreizen naar Silverstone is dit goed nieuws. De Grand Prix van Groot-Brittannië wordt hiermee een groot spektakel, aangezien er drie categorieën in het voorprogramma staan van de Formule 1. Voor de twintig beste coureurs van de wereld in actie komen, zal er al genoeg actie op de baan zijn geweest, waardoor een tripje naar Engeland het compleet waard zal zijn.
Tegenover Motorsport.com laat F4-kampioenschapsmanager Eve Lake-Grange weten dat zij maar wat trots is dat het F4-kampioenschap in een Formule 1-weekend gehouden gaat worden, later dit seizoen.
"De kans krijgen om in het voorprogramma van de Formule 1 deel te nemen aan de Grand Prix van Groot-Brittannië is iets waar we al heel lang naartoe werken, dus we zijn heel blij dat we dit nu kunnen waarmaken. We zijn er trots op dat we de eerste stap zijn op weg naar de Formule 1 en het is bijzonder en inspirerend voor onze coureurs om in hetzelfde weekend waarin ze deelnemen te kunnen zien welke carrièremogelijkheden er voor hen liggen", zo begint Lake-Grange.
"De belangstelling voor dit evenement zonder kampioenschap is tot nu toe ongelooflijk geweest en het ziet ernaar uit dat we een bumper van ultracompetitieve deelnemers kunnen bevestigen. Er is geen groter podium dan Formule 1 en we zijn allemaal ongelooflijk enthousiast om een show neer te zetten voor de honderdduizenden fans die in juli op Silverstone aanwezig zullen zijn."
Lees het artikel op de mobiele website