De Formule 1-coureurs hebben zich tijdens de eerste twee vrije trainingen voor de Grand Prix van de Verenigde Staten massaal misdragen. Op het Circuit of the Americas in Austin zijn track limits al jaren een onderwerp van gesprek, net als de hobbels, omdat het op het circuit in Texas loont om op de limiet te rijden. Daarnaast zijn er veel snelle bochten met daarachter een uitloopstrook.
En om ervoor te zorgen dat de coureurs netjes binnen de lijnen kleuren - en niet te veel buiten de baan komen - heeft de FIA in veel bochten track limits ingezet. Als een coureur met vier wielen buiten de witte lijnen komt in die bocht, wordt zijn rondetijd automatisch afgenomen. En het bestuursorgaan heeft het daar ontzettend druk mee gehad tijdens de eerste twee trainingen voor de race in de VS, aangezien iedere coureur zich minimaal één keer misdragen heeft.
Op vrijdag zijn er 23 coureurs actief geweest in de trainingen: de 22 vaste rijders en Colton Herta die in VT1 achter het stuur van een Cadillac zat. Alle 23 coureurs zijn ten minste éénmaal buiten de witte lijnen gekomen en hebben daardoor een track limits aan hun broek gekregen. Maar er zijn er een paar die de grenzen écht heel vaak hebben opgezocht.
De coureurs die zich het netst hebben gedragen zijn Valtteri Bottas, Sergio Pérez, Esteban Ocon en Max Verstappen. Zij hebben allemaal 3 of minder track limits gereden op vrijdag. Aan de andere kant waren Alex Albon, Lando Norris, Isack Hadjar en Charles Leclerc de coureurs die de regels het meest aan hun laars lapten.
Vooral Albon heeft zich veel misdragen op het Circuit of the Americas en ging in VT1 al tien (!) keer over track limits. In VT2 deed de Britse Thai dat nogmaals elfmaal, waardoor hij uiteindelijk op 21 overtredingen uitkwam. Hij werd gevolgd door Norris, die op achttien overtredingen stond.
Isack Hadjar en Charles Leclerc hadden beiden 15 track limits aan hun broek gekregen, terwijl ook Lewis Hamilton [14] en Kimi Antonelli [13] veel buiten de lijntjes hebben gekleurd. In totaal moest de FIA 207 keer ingrijpen en hebben zij evenveel aantal ronden moeten schrappen uit de sessie. Het duurde dan ook even voor alle geschrapte ronden allemaal binnen waren, omdat het systeem het op een gegeven moment niet meer bijhield.
Voor de kwalificatie en de race kan dit nog weleens een groot probleem worden. Als een coureur in de kwalificatie track limits rijdt wordt zijn ronde afgenomen en in de race betekent vier track limits een tijdstraf van vijf seconden. Bekijk hieronder het overzicht van alle overtredingen uit VT1 en VT2 in Austin:
| # | Coureur | VT1 | VT2 | Totaal |
| 1 | Alexander Albon | 10 | 11 | 21 |
| 2 | Lando Norris | 5 | 13 | 18 |
| 3 | Isack Hadjar | 4 | 11 | 15 |
| 4 | Charles Leclerc | 5 | 10 | 15 |
| 5 | Lewis Hamilton | 4 | 10 | 14 |
| 6 | Kimi Antonelli | 4 | 9 | 13 |
| 7 | Gabriel Bortoleto | 5 | 8 | 13 |
| 8 | Oliver Bearman | 4 | 8 | 12 |
| 9 | Oscar Piastri | 1 | 10 | 11 |
| 10 | Nico Hülkenberg | 8 | 2 | 10 |
| 11 | Carlos Sainz | 4 | 6 | 10 |
| 12 | Franco Colapinto | 3 | 5 | 8 |
| 13 | George Russell | 5 | 3 | 8 |
| 14 | Pierre Gasly | 4 | 3 | 7 |
| 15 | Lance Stroll | 3 | 3 | 6 |
| 16 | Fernando Alonso | 1 | 4 | 5 |
| 17 | Liam Lawson | 1 | 4 | 5 |
| 18 | Arvid Lindblad | 2 | 3 | 5 |
| 19 | Colton Herta | 3 | 0 | 3 |
| 20 | Max Verstappen | 1 | 2 | 3 |
| 21 | Esteban Ocon | 2 | 0 | 2 |
| 22 | Sergio Pérez | 0 | 2 | 2 |
| 23 | Valtteri Bottas | 0 | 1 | 1 |
| Totaal | 79 | 128 | 207 |
Lees het artikel op de mobiele website