Kimi Antonelli onthult wanneer Mercedes genadeklap aan Red Bull uit gaat delen in 2026

| door R. Willems

Mercedes-coureur Kimi Antonelli heeft toegegeven dat Red Bull Racing, Ferrari én McLaren dit raceweekend nieuwe onderdelen toe zullen voegen aan hun auto's. Tijdens de vierde race van het 2026 F1-seizoen nemen veel teams een grote update mee, omdat zij een maand de kans hebben gehad om hun auto's te ontwikkelen.

Door de annulering van de races in Bahrein en Saoedi-Arabië konden de teams de auto's naar hartenlust verbeteren in april en dat hebben ze dan ook massaal gedaan. Vanuit de topteams worden er veel updates meegenomen naar Miami, waar vooral veel focus ligt op de verbeteringen aan de RB22 van Max Verstappen - die een grotendeels nieuwe auto krijgt dit weekend.

Maar ook Ferrari en McLaren komen in Miami met nieuwe onderdelen voor hun bolides, waarmee Mercedes de vreemde eend in de bijt is aan de voorkant van het veld. Het team van Toto Wolff heeft besloten om dit weekend de updates achterwege te laten en pas in Canada nieuwe onderdelen aan de W17 toe te voegen. En dat kan weleens héél goed uit gaan pakken voor het Duitse team.

Lees ook

Genadeklap in Canada?

Als Mercedes ook in Miami voor de concurrentie weet te eindigen, die allemaal al een verbeterde versie van hun auto hebben meegenomen, dan zal het gat in Canada nóg groter worden. Dan is het namelijk de tijd voor Mercedes om die verbeteringen te introduceren. In Montreal kunnen George Russell en Kimi Antonelli dan ook al de genadeklap uitdelen aan hun concurrenten, zo waarschuwt de jonge Italiaan.

"Terwijl wij wachten tot Canada met upgrades komt, gaan teams als Ferrari, McLaren en Red Bull dit weekend al upgrades introduceren. Het wordt dus heel interessant om te zien hoe we het gaan doen, ook al hebben wij niets meegebracht", zegt Antonelli in Miami. "Maar als we [dit weekend] voorop liggen, is dat een heel goed teken, want als we dan naar Canada gaan en het nieuwe pakket introduceren, kan dat voor de anderen wel eens slecht uitpakken."

Lees het artikel op de mobiele website

Net binnen

Bekijk meer artikelen