McLaren-coureur Oscar Piastri heeft Kimi Antonelli gefeliciteerd met het behalen van zijn eerste Formule 1-kampioenschap. In Mexico kwam de jonge Italiaan als derde over de streep, waarmee hij genoeg punten behaalde om al zijn concurrenten voor te blijven in het restant van het 2026 F1-kampioenschap.
Een prachtig moment voor Antonelli, zo beseft ook Piastri zich. De Australiër wijdde daarom een speciaal bericht op social media aan Antonelli. Het bericht heeft voor veel aandacht vanuit Formule 1-fans gezorgd, maar niet vanwege zijn tekst aan de Mercedes-coureur. Piastri lijkt namelijk te lekken dat de Grand Prix van Qatar en Abu Dhabi niet doorgaan.
Eerder dit jaar werden de races in Bahrein en Saoedi-Arabië al afgelast, waarna de Grand Prix van Bahrein in Maleisië werd ingehaald. Saoedi-Arabië zal dit jaar niet meer verreden worden en de kans is ook groot dat de races in Qatar en Abu Dhabi geannuleerd moeten worden vanwege de onrust in het Midden-Oosten. Maar daar wil de Formule 1 het maar niet over hebben.
De beleidsbepalers van de koningsklasse van de autosport blijven volhouden dat het de bedoeling is om te gaan racen in Qatar en Abu Dhabi en ook in de MotoGP - dat dezelfde eigenaren heeft als de Formule 1 - is dat een dingetje. De leiding van de MotoGP heeft zelfs gedreigd met het schorsen van rijders voor de rest van het seizoen als zij niet naar Qatar afreizen, waar de volgende MotoGP-race gepland staat.
Vanuit de Formule 1 staat er een plan klaar om een eventueel afgelasting van deze races op te vangen. Het laatste weekend van november zal dan leeg blijven, waarna er in het eerste weekend van december geracet zal worden op Imola. En het lijkt erop dat deze beslissing is genomen, door het bericht van Oscar Piastri.
In zijn bericht aan Antonelli liet Piastri namelijk weten dat de Grand Prix van Mexico de 19e van 22 races was in 2026 - wat het geval zou zijn als Qatar en Abu Dhabi afgelast zouden worden en Imola er terug voor in de plaats zou komen. Een paar minuten later paste de Australiër zijn bericht aan en was te lezen dat er 23 races zouden plaatsvinden dit jaar.
Is de McLaren-coureur op zijn vingers getikt door de FIA en de Formule 1? Die er alles aan doen om te laten lijken dat er niks aan de hand is in het Midden-Oosten. De kans is aanwezig, zo denken F1-volgers op social media.
Lees het artikel op de mobiele website