F1 Nieuws

Alpine-topman wijst naar Max Verstappen en komt met gewaagde uitspraak

Max Verstappen voorafgaand aan de kwalificatie voor de F1 Grand Prix van Monaco in 2026
Red Bull Content Pool
F1 Nieuws

Alpine-topman wijst naar Max Verstappen en komt met gewaagde uitspraak

Max Verstappen voorafgaand aan de kwalificatie voor de F1 Grand Prix van Monaco in 2026
Red Bull Content Pool

Flavio Briatore heeft in Monaco gesproken over de vooruitgang van Alpine. De teamchef van de Franse renstal kon het daarbij niet laten om Max Verstappen te benoemen.

Het team van Alpine heeft geen makkelijke jaren achter de rug. Zo was de wagen vaak ondermaats en presteerde, met name de tweede coureur bij het team, vaak niet naar wens.

In 2026 ziet de wereld er echter een stuk beter uit voor de equipe. Na vijf raceweekenden in 2026 staat Alpine namelijk vijfde in het constructeurskampioenschap. Daarmee mag de Franse renstal zich voorlopig het beste team van het middenveld noemen.

Ook voor de Grand Prix van Monaco heeft Alpine een goede kans op punten. Pierre Gasly start namelijk namens het team vanaf de negende plaats. Teamgenoot Franco Colapinto had een mindere dag. Hij zal de race aanvangen vanaf de veertiende positie. De volledige uitslag van de kwalifcatie op het Circuit de Monaco is hier te bekijken.

Briatore gaat in op vooruitgang bij Alpine

Ook Briatore meent dat zijn team vooruitgang heeft geboekt. Toch is de Italiaan niet tevreden met waar zijn team op dit moment staat: “We zijn beter geworden, maar ik ben nog steeds niet tevreden over hoe het er op dit moment voor staat. We hadden veel beter moeten presteren met wat we tot onze beschikking hebben", begon Briatore.

Alpine beschikt sinds dit seizoen over een Mercedes-motor. Toch kan onder andere McLaren, dat dezelfde motor heeft, niet aangevallen worden. Het is iets waar Briatore zich mateloos aan stoort: "Je hebt McLaren en Mercedes met dezelfde motor als wij. Toch liggen wij zo'n zes, zeven tienden achter hen. Dus we verbeteren wel, maar niet zoals ik zou willen. Dat is het probleem waar we op dit moment mee zitten," aldus de Italiaan.

De topman meent dat zijn team zo ver achter ligt, dat 'zelfs Max Verstappen niet het verschil kan maken':"Natuurlijk, de coureur maakt een verschil. Als je één man hebt zoals misschien Max, dan win je twee tienden, drie tienden. Als je echter zeven, acht tienden achterligt, heb je geen enkele coureur die dit verschil maakt."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties