Max Verstappen zal aan de start van de F1 Grand Prix van Nederland verschijnen met een bandenvoordeel. Dat maakte F1-bandenleverancier Pirelli onlangs bekend op sociale media.
Zoals elk raceweekend komt Pirelli voorafgaand aan de race met een belangrijk bericht naar buiten. De GP van Nederland is daarbij geen uitzondering.
Men onthulde allereerst de mogelijke racestrategieën voor de aanstaande race op Circuit Zandvoort. Ook maakt Pirelli duidelijk welke banden elke rijder nog tot zijn beschikking heeft voor de Grand Prix.
Lees ook
Red Bull-fabriek krijgt belangrijke opdracht van Max Verstappen in Zandvoort
Max Verstappen komt met nóg een belangrijke reden achter zijn contractverlenging bij Red Bull
De voordelige situatie van Verstappen in aanloop naar GP Nederland
De Grand Prix van Nederland zal 72 ronden lang zijn. Ook is het asfalt van Circuit Zandvoort ruw en allesbehalve goed voor de banden. Desondanks schetst Pirelli slechts twee mogelijke opties omtrent racestrategie.
Volgens de Italianen zal namelijk alleen een eenstopper en een tweestopper relevant zijn voor de rijders. Zo kunnen we aflezen aan de linkerkant van het bericht van de Nederlandse F1-journalist Erik van Haren op X.
Mogelijke strategieën en beschikbare sets voor de Grand Prix van Nederland.
— Erik van Haren (@ErikvHaren) August 23, 2026
Hamilton, Leclerc en Verstappen hebben dus nog nieuwe softs. Verstappen ook nog extra setje medium. #F1 pic.twitter.com/yksVGNUJWR
Naast de vijf verschillende racestrategieën zijn aan de rechterkant de beschikbare banden voor elke coureur weergegeven. Wat daarbij opvalt, is dat Verstappen nog een verse set zachte banden tot zijn beschikking heeft. Van de toppers is de Nederlander, samen met beide Ferrari-coureurs, hierin de enige.
Dat niet alleen. De Red Bull-coureur heeft als enige van de topcoureurs twee nieuwe sets medium banden over. Met een relatief hoge kans op een safety car kan het hebben van extra nieuwe sets banden zomaar een hele grote rol gaan spelen.
Verstappen heeft echter veel goed te maken. De Nederlander zal de Grand Prix van Nederland namelijk aanvangen vanaf de zevende startplaats. Wil Verstappen winnen of op zijn minst het podium halen, moet er dus aanzienlijk veel zijn kant op vallen.
Vlak voor de start van de race kwam Red Bull Racing-teambaas Laurent Mekies echter met een zeer positief bericht. De Fransman meent namelijk dat Verstappen, ondanks de zeer matige startplaats, wel degelijk kanshebber is op het podium.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties