Laurent Mekies heeft officieel de overstap gemaakt naar AlphaTauri. De Fransman voegde zich in 2018 toe aan het Ferrari-team, waar hij de rol van sportief directeur op zich nam. Mekies kwam over van de FIA, wat voor nogal wat ophef zorgde binnen de Formule 1-wereld.
Ferrari had namelijk een belangrijke man bij de FIA [plaatsvervangend wedstrijdleider] aan hun team toe weten te voegen. Maar protesten vanuit de andere teams konden Mekies niet stoppen in zijn weg richting Ferrari.
Maar na vier-en-een-half jaar te hebben gewerkt in Maranello maakt Mekies de overstap naar AlphaTauri. Hiermee zal de Fransman terugkeren bij zijn oude thuis. Hij werkte vanaf 2006 tot en met 2014 al als hoofdengineer van ToroRosso [nu AlphaTauri] voor hij naar de FIA vertrok.
Op social media laat Ferrari weten dat Mekies dit weekend al niet meer op de pitmuur zal zitten, naast zijn goede vriend Fred Vasseur. De Ferrari-teambaas heeft er alles aan gedaan om Mekies binnenboord te houden, maar de kans om teambaas te worden bij het team waar hij tien jaar werkte kon hij niet afslaan.
"De tijd van Laurent Mekies bij Scuderia Ferrari komt deze week ten einde. De racing director zal er niet bij zijn in België en hij verlaat Maranello na vier en een half seizoen, waarin het team zeven overwinningen behaalde. Het hele team bedankt hem voor zijn grote bijdrage in die jaren", zegt Ferrari op de socials.
Lees ook
Jos Verstappen over zoon Max: 'Wil niets met de Formule 1 te maken hebben'
'Teams en FIA hebben vragen over speciaal project Red Bull; budgetplafond overtreding in aantocht?'
Vervanger Mekies
Ferrari heeft besloten om de racing director en assistent teambaas te vervangen door een persoon die al jaren bij het Italiaanse team werkt. Diego Loverno zal de taken van Mekies op zich nemen en Fred Vasseur gaan ondersteunen.
"Vanaf de Grand Prix van België zal een deel van Laurent's taken op de pitmuur worden uitgevoerd door Diego Loverno, die de rol van Sporting Director op zich neemt. Hij is verantwoordelijk voor alle sportieve zaken en onderhoudt contact met de FIA. Loverno is een veteraan bij de Scuderia en heeft de afgelopen 23 jaar in Maranello gewerkt."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties