George Russell viel uit tijdens de Grand Prix van België. Na afloop van zijn race op Spa-Francorchamps ging de Mercedes-coureur helemaal los over de boordradio richting het team.
Voor Russell duurde de GP van België slechts zeven bochten. Na een prima initiële start kampte de coureur al snel met een probleem aan de batterij. Dit betekende dat de Brit enorm veel vermogen miste op het lange rechte stuk. Als gevolg hiervan werd Russell aan alle kanten voorbijgereden op Kemmel Straight.
Vanaf dat moment ging de race van kwaad naar erger. Tijdens het insturen van Les Combes (bocht zeven) maakte het linkervoorwiel van Hamilton contact met het rechterachterwiel van Russell. Daardoor spinde de Brit en kwam hij vast te zitten in de grindbak. Russell kreeg geen beweging meer in zijn bolide en dus betekende dat einde race voor de huidige nummer drie in het rijderskampioenschap.
Lees ook
Kimi Antonelli kan oren niet geloven na bericht over Max Verstappen
Max Verstappen kan het niet laten en herinnert Red Bull na GP België aan pijnlijk probleem
Russell kon emoties niet in bedwang houden
Eenmaal vast in de grindbak, ging Russell helemaal los over de radio. De coureur verwijt alles aan het team in een zeer emotioneel radiobericht.
"Ik lig eruit! Wat is er in godsnaam met het SOC [State of Charge] gebeurd op het rechte stuk? Ik had helemaal geen f*cking batterij meer op het rechte stuk, jongens... Onaanvaardbaar. Het hele weekend was on-f*cking-aanvaardbaar", schreeuwde Russell richting zijn team. Luister hieronder naar de tierende Russell over de boordradio:
Russell vertrekt dus met nul punten uit België. Met de winst van teamgenoot Kimi Antonelli is de achterstand opgelopen tot 50 punten. Ook zakt Russell naar de derde plaats in het rijderskampioenschap. Daarmee is Hamilton nu de dichtstbijzijnde achtervolger van de kampioenschapsleider.
Het zorgt ervoor dat de Brit wel een beetje klaar is met Mercedes en steeds meer begint te geloven in complottheorieën. Zo liet Russell na de race in België weten dat hij maar één ding van zijn team vroeg: dat hij dezelfde auto gaat krijgen als zijn teamgenoot. Op dit moment is hij er niet van overtuigd geraakt dat dat namelijk het geval is.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties