F1 Nieuws

Helmut Marko geeft Liam Lawson duidelijke opdracht mee: 'Hij is slim genoeg om dat te begrijpen'

Helmut Marko geeft Liam Lawson duidelijke opdracht mee: 'Hij is slim genoeg om dat te begrijpen'
BSR Agency
F1 Nieuws

Helmut Marko geeft Liam Lawson duidelijke opdracht mee: 'Hij is slim genoeg om dat te begrijpen'

Helmut Marko geeft Liam Lawson duidelijke opdracht mee: 'Hij is slim genoeg om dat te begrijpen'
BSR Agency

Red Bull-adviseur Helmut Marko heeft in gesprek met het Duitse medium Auto, Motor und Sport (AMuS) laten weten wat hij dit seizoen verwacht van Liam Lawson. De Nieuw-Zeelander stapt na slechts elf Grands Prix te hebben verreden in naast Max Verstappen. Teamgenoot zijn van de Nederlander is Lawsons voorgangers niet goed afgegaan, maar Marko heeft vertrouwen in de man uit Hastings.

Lawson zal dit seizoen voor het eerst in zijn loopbaan naast Verstappen rijden. Hoewel de Nieuw-Zeelander enorm uitkijkt naar de kans die hij heeft gekregen van de Red Bull-top, verwacht hij ook een zeer zwaar seizoen. Op veel van de circuits waar de Formule 1-karavaan in het begin van het seizoen naartoe afreist heeft Lawson namelijk nog niet eerder gereden. Het Albert Park Street Circuit, waar dit weekend de Grand Prix van Australië wordt verreden, is daar een goed voorbeeld van.

Marko heeft duidelijke opdracht voor Lawson

Ondanks het feit dat Lawson dus een steile leercurve te gaan heeft, is Marko er zeker van dat de Nieuw-Zeelander de druk aankan. Volgens Marko is Lawson namelijk "ongelofelijk sterk en nuchter" op mentaal vlak en maakt hij zich daarnaast ook geen illusies over zijn rol binnen het team van Red Bull, namelijk punten binnenhalen voor het constructeurskampioenschap.

"Lawson benadert deze taak (teamgenoot zijn van Verstappen, red.) met de wetenschap dat tot nu toe iedereen is gevallen tegen Max, en hoe sneller ze probeerden slim te zijn met totaal verschillende opstellingen of strategieën en iets te forceren. Lawson weet dat hij de stoel ook heeft gekregen omdat hij mentaal ongelooflijk sterk en nuchter is", begon Marko zijn verhaal.

"Er wordt van hem verwacht dat hij regelmatig punten scoort, niet om naar Max te kijken, maar om zijn eigen ding te doen. En daarmee is zijn rol voorlopig vervuld. Ik denk dat hij slim genoeg is om dat te begrijpen", aldus de Oostenrijkse oud-coureur in gesprek met Auto, Motor und Sport.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties