F1 Nieuws

Isack Hadjar ontvangt goed én slecht nieuws van FIA na onderzoek in Monaco

Isack Hadjar
BSR Agency
F1 Nieuws

Isack Hadjar ontvangt goed én slecht nieuws van FIA na onderzoek in Monaco

Isack Hadjar
BSR Agency

Isack Hadjar behoudt zijn derde plek in Monaco... voorlopig. De Fransman heeft te horen gekregen dat de acties van zijn monteurs tijdens de rode vlag-situatie onbestraft zijn gebleven, maar dat Alpine in beroep is gegaan tegen de twee tijdstraffen van Pierre Gasly.

Hadjar kreeg na de race te horen dat Red Bull Racing werd onderzocht nadat het team de auto van de Fransman op illegale wijze aanpaste tijdens een rode vlag-situatie. Voor teams is het toegestaan om sommige dingen te repareren of banden te wisselen, maar een heel onderdeel vervangen is in de meeste gevallen niet de bedoeling.

Toen een steward in de pitstraat dit zag en ingreep, koos Red Bull er gauw voor om alle oude onderdelen terug te plaatsen. Hierdoor was de auto waarmee Hadjar de race voltooide nog steeds dezelfde als voorheen.

Toch werd het incident meegenomen door de FIA. Dit is na de race onderzocht, maar er is nu besloten dat er geen straf zal volgen voor Hadjar, waardoor de coureur voorlopig op de derde plaats blijft staan.

Right to Review-procedure

Hier kan echter nog steeds verandering in komen, want Alpine hoopt de straffen van Gasly nog terug te draaien. De Franse coureur reed volgens de FIA tweemaal te hard in de pitstraat, maar het team denkt dat er een fout is gemaakt met de sensor en dat Gasly dus helemaal niet te hard heeft gereden.

Alpine is de Right to Review-procedure gestart. Deze beroepen zijn doorgaans alleen succesvol als er nieuw bewijs wordt getoond aan de stewards en dus is het nog even afwachten voor Hadjar.

Emotioneel bericht

Gasly dacht na afloop dat hij de derde plek in handen had en dus was de coureur ontroostbaar nadat hij hoorde dat hij een tien seconden tijdstraf heeft gehad. Op Instagram deelde hij een emotioneel bericht

"Ik ben er kapot van… geen woorden kunnen de pijn beschrijven die het verlies van een podiumplaats in de Formule 1 en in de straten van Monaco met zich meebrengt, ik ben er kapot van", schreef Gasly.

"We zijn vandaag als derde over de finish gekomen, en dat is het enige wat ik wil onthouden. Ik heb duizenden keren van dat podium gedroomd, we hebben allemaal jarenlang keihard gewerkt om momenten als vandaag te bereiken en het voelt niet goed dat het ons op deze manier wordt afgenomen."

"Ik hoop echt dat er een juiste uitkomst komt. We zullen er samen met mijn team voor vechten."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties