F1 Nieuws

Juncadella komt met stellig bericht over F1-coureurs na Nürburgring-race met Verstappen

Max Verstappen 24 uur van de Nürburgring
BSR Agency
F1 Nieuws

Juncadella komt met stellig bericht over F1-coureurs na Nürburgring-race met Verstappen

Max Verstappen 24 uur van de Nürburgring
BSR Agency

Het raceweekend op de Nürburging zit erop en bijna iedereen kan het alleen maar hebben over het imposante optreden van Max Verstappen. Hoewel de Nederlander met zijn eigen Verstappen Racing naast de overwinning greep door een technisch mankement, heeft de Nederlander bewezen dat hij in meerdere raceklassen uit de voeten kan. Dat is uniek, zo beweert zijn GT-teamgenoot Dani Juncadella, die Verstappen misschien wel de allerbeste coureur aller tijden vindt.

Sinds Verstappen zijn licentie voor de Nürburgring heeft, pakt hij elke mogelijkheid om in De Groene Hel te racen met beide handen aan. Toch heeft de Nederlander relatief weinig ervaring op de baan, wat zijn prestatie van afgelopen weekend des te bijzonder maakt. Elke keer wanneer Verstappen achter het stuur kwam te zitten, liep het team uit op de concurrentie.

Zo'n drie uur voor tijd kwam er een einde aan het avontuur. Een kapotte aandrijfas zette een dikke streep door een zekere overwinning, maar toch mag het team terugkijken op een knappe prestatie.

Uiteraard is er vooral voor Verstappen veel aandacht. Juncadella vertelt hoe bijzonder het optreden van de Nederlander is geweest en benadrukt dat er maar weinig coureurs zijn die dit na kunnen doen.

"Ik begrijp het wel, want als je Max leert kennen, besef je wat een gepassioneerd en competitief persoon hij is. Vooral als het om de motorsport gaat, is hij ongelooflijk gepassioneerd", zei hij.

"Hij houdt ervan om op het hoogste niveau te racen. Zijn focus ligt natuurlijk op de Formule 1, maar dit is een van de beste races ter wereld en daar wil hij graag aan meedoen."

"Ik denk dat niet veel andere F1-coureurs de wil en de drive zouden hebben om hier te komen racen, en hij is al jarenlang erg gepassioneerd over deze race. Hij heeft de race gevolgd, hij heeft gekeken, hij heeft het online gedaan, en daarom is hij er ook heel goed op voorbereid."

Extra druk

Juncadella geeft toe dat hij moest wennen aan de extra druk, maar de houding van Verstappen heeft hem geholpen om hiermee om te gaan.

"Vooral de eerste dagen, als je een auto deelt met Max en de mensen om je heen ziet, en beseft hoeveel impact je hebt op de fans en de mensen om je heen, kan dat een beetje overweldigend zijn en voel je de druk", zei hij.

"Maar daarna raak je eraan gewend; hij is zo’n aardige vent en we delen veel dingen als vrienden. Het is supergemakkelijk om met hem om te gaan, en ik ben erg dankbaar dat ik in deze positie zit en deze kans heb gekregen, en ik heb er met volle teugen van genoten."

"Ik zou zeggen dat dit duidelijk het hoogtepunt van mijn carrière is, want in deze positie te zitten om samen te racen met een man die ik beschouw als waarschijnlijk de beste, zo niet de allerbeste, die ik ooit zal zien. Ja, dat vat het allemaal wel samen."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties