F1 Nieuws

Max Verstappen en Isack Hadjar halen hard uit naar George Russell: 'Moet verboden worden!'

Max Verstappen is het niet eens met het plan van George Russell
BSR Agency
F1 Nieuws

Max Verstappen en Isack Hadjar halen hard uit naar George Russell: 'Moet verboden worden!'

Max Verstappen is het niet eens met het plan van George Russell
BSR Agency

Max Verstappen en Isack Hadjar zijn van mening dat het plan van George Russell in de prullenbak moet. De Brit is groot fan van de koelvesten in de Formule 1 en zou het liefst iedere race een dergelijk vest dragen. Vooral in races waar het erg warm wordt, zoals vorig weekend in Maleisië en ook dit weekend in Singapore is het volgens Russell belangrijk om een koelvest te dragen.

Tijdens het raceweekend in Maleisië heeft Russell duidelijk gemaakt dat hij de FIA eigenlijk verantwoord vindt om koelvesten te creëeren voor de coureurs. Op dit moment moeten de teams dit zelf regelen, waardoor Russell er dit jaar geen gebruik van kan maken. Mercedes, het team waar hij voor uitkomt, heeft namelijk geen geld om dit te ontwikkelen en concentreert zich liever op het verbeteren van de auto en de motor.

Volgens Russell zou dit eigenlijk vanuit de FIA gemaakt moeten worden, omdat het gaat om de veiligheid van de coureurs. De Brit gaf aan dat áls het koelvest beschikbaar zou zijn, hij daar bijna ieder weekend gebruik van zou maken.

"Ik bedoel, ik zou er elk weekend mee racen, behalve dan op, je weet wel, circuits als Las Vegas en circuits waar het echt koud is. Ik zie er zeker een voordeel in. Ik vind het echt fijn, ja. Ik denk dat we, gezamenlijk tussen de teams en de FIA, een manier moeten vinden om het te laten werken. Weet je, ik had het vorige week even over het kostenplafond, maar dat klopte eigenlijk niet. Want het valt buiten het kostenplafond, maar we hebben nog steeds mensen nodig om de hardware te ontwerpen en de spullen te produceren, en dat zijn mensen waarvan je middelen wegneemt die je anders ergens anders voor zou gebruiken", aldus Russell.

Red Bull-coureurs zijn fel tegen

Maar hier zijn Red Bull Racing-coureurs Max Verstappen en Isack Hadjar het absoluut niet mee eens. Waar Russell van mening is dat de FIA het als een verplicht onderdeel zou moeten maken, vindt Hadjar juist dat het helemaal verboden zou moeten zijn. In de ogen van de Fransman hoort de Formule 1 zwaar te zijn, omdat de beste coureurs ter wereld zichzelf uit willen dagen - wat overigens steeds minder nodig is.

"Ik vind dat het verboden moet worden. Omdat het juist moeilijk hoort te zijn", zegt Hadjar, nadat hij geconfronteerd wordt met de uitspraken van Russell.

En ook teamgenoot Max Verstappen, die niet al te goede vrienden is met de Mercedes-coureur, heeft duidelijk gemaakt dat hij heel anders naar de koelvesten kijkt dan de huidige nummer twee in het kampioenschap.

"Voor mij is het niet nodig. Ja, het is warm, maar het is geen sauna. En met dat koelvest heb je van die stomme kabels in je auto, waardoor je bewegingsvrijheid ook nog eens wordt beperkt. Ik heb het niet nodig. Zelfs als het anderhalf uur zou werken, heb ik het niet nodig. Het werkt sowieso geen anderhalf uur. Ik heb nog nooit [gehoord], in welke categorie dan ook, dat het anderhalf uur heeft gewerkt", aldus Max, die het plan van Russell ook onderuit haalt.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties