Red Bull Racing-coureur Max Verstappen is van mening dat áls de FIA iedere race de bodemplanken van iedere Formule 1-auto zou controleren, het bestuursorgaan veel meer diskwalificaties uit zou kunnen delen. Deze uitspraak doet de Nederlander nadat hij in Las Vegas werd verrast op een vervroegd kerstcadeau, toen McLaren een dubbele diskwalificatie aan de broek kreeg.
Het team van Lando Norris en Oscar Piastri had last van porpoising in de race in Vegas, door de hobbelige aard van het stratencircuit in het gok-walhalla in Nevada. Hierdoor stuiterde de MCL39 erger dan verwacht en zorgde dat voor meer slijtage aan de bodemplaat van de auto's van de McLaren-coureurs.
Toen de FIA de bodemplaten van de MCL39 controleerde, merkte de technische afdeling dat de skid blocks te veel slijtage hadden opgelopen tijdens de race, waardoor Norris en Piastri uit de uitslag werden geschrapt. Het zorgde ervoor dat Max Verstappen weer helemaal terug was in de strijd om het kampioenschap en daardoor tot en met de race in Abu Dhabi streed om de titel.
Helaas kwam Verstappen uiteindelijk twee punten tekort, maar volgens hem was dat helemaal niet erg. Als de DSQ van Norris niet had plaatsgevonden in Vegas, had hij in Abu Dhabi nooit meer aan de titel kunnen denken. En de kans was best aanwezig dat Norris was weggekomen zonder een diskwalificatie in de race in Las Vegas.
Lees ook
Voormalig F1-wereldkampioen onthult: 'Max Verstappen staat voor lastige keuze'
Helmut Marko doet boekje open over zijn opvolger bij Red Bull Racing
Meer controles vanuit de FIA
Verstappen maakt namelijk duidelijk dat de slijtage van de bodemplanken bij veel teams te hoog ligt, maar dat die vaak niet gecontroleerd worden. Dat het nu bij McLaren gebeurde was een gelukje voor Red Bull, aangezien dit zorgde voor een DSQ van Norris en Piastri. En als de FIA dit vaker zou doen, zouden er ook veel meer diskwalificaties plaatsvinden. Dat zei Verstappen bij Viaplay, tijdens het eindejaarsinterview.
"Ik denk dat als je dat bij elke race controleert, de helft [van het Formule 1-veld, red.] zeker onder de limiet zit", zegt Verstappen, die daarmee aangeeft dat de helft van het veld een illegale auto zou gebruiken tijdens de race. "Natuurlijk probeer je altijd de limiet te vinden, dat doen we allemaal. En soms kom je ermee weg, je wordt niet altijd gecontroleerd."
Vooral de kleinere teams zouden veelal wegkomen met dergelijke overtredingen, omdat de auto's buiten de top 10 vaak niet gecontroleerd worden door de FIA. Vindt Verstappen dat dit moet veranderen? Nee, zegt de Nederlander. Dat zou de FIA veel te veel geld kosten, omdat er dan meer controleurs nodig zijn - en dat kost centen.
"Nee, dan heb je veel mensen nodig; dat is gewoon niet mogelijk."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties