De Formule 1 heeft een duidelijke oproep gekregen vanuit Max Verstappen, die de koningsklasse van de autosport uit heeft gelegd dat er dingen moeten veranderen. De 2026 F1-motoren zijn al jaren een doorn in het oog van Verstappen, die de FIA in 2023 al waarschuwde voor de nieuwe reglementen, maar toen werd er niet naar de Nederlander geluisterd.
En daar heeft de FIA nu last van, aangezien de motoren een groot probleem zijn voor de F1-coureurs en teams. Coureurs zijn namelijk niet meer altijd volledig in controle over de auto, omdat de motor veel dingen regelt - en ervoor zorgt dat de rijders niet volledig kunnen pushen. Dit omdat dat er juist voor zorgt dat de batterij te snel leeg is en er daardoor niet de juiste topsnelheid op de rechte stukken behaald kan worden.
Maar dat is niet het enige probleem, maakt Max Verstappen nu duidelijk. De viervoudig F1-wereldkampioen geeft aan dat er tijdens de start ook veel problemen ontstaan door de motoren. Op de grid moeten krachtbronnen opstarten om goed van hun plek te komen, maar daardoor zijn er weer andere problemen die de kop opsteken.
"Het opstarten kan vier of vijf seconden duren. Daarna kun je normaal gesproken gewoon wegrijden. Het probleem is dat er op de achtergrond allerlei software draait die ervoor kan zorgen dat je niet wegkomt, of dat er een storing optreedt, of wat dan ook. Zelfs tijdens langzame ronden kunnen er dingen gebeuren", zegt Max over de 2026 F1-reglementen.
"Als je de lijn passeert, zou je het gas moeten kunnen loslaten zonder je zorgen te maken over het opladen van je accu of ervoor te zorgen dat je op het juiste moment vooraan in het peloton komt. Of ook bij de start, ervoor zorgen dat de accu op de juiste plek zit, en bij een inhaalmanoeuvre dat de accu op de juiste plek moet zitten. Je zou niet moeten nadenken over waar je gas moet terugnemen, of een versnelling moet terugschakelen om ervoor te zorgen dat je de accu beter kunt inzetten."
"Al dit soort dingen, dat is niet waar racen om zou moeten draaien. Je zou gewoon de baan op moeten kunnen gaan, met een rempedaal en een gaspedaal, en dat is wat de rondetijd bepaalt", zo zei de Nederlander.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties