Oscar Piastri heeft tijdens de Grand Prix van Saoedi-Arabië de overwinning mee naar huis weten te nemen, nadat Max Verstappen een tijdstraf kreeg voor het afsnijden van de eerste bocht. Door deze straf moest hij vijf seconden stilstaan in de pitstraat en kon Piastri daarmee de leiding in de wedstrijd overnemen, iets wat volgens McLaren-baas Andrea Stella de juiste beslissing was.
De Italiaan zag zijn coureur goed van zijn lijn komen op P2, terwijl Verstappen een mindere start kende op poleposition. In de eerste bocht viel Piastri de regerend wereldkampioen dan ook aan, waarna Max besloot dat hij aan de buitenkant mee wilde rijden met Piastri. De Australiër zat echter op de goede plek, dwong Verstappen naar buiten en dacht daarmee de plek te pakken te hebben.
Echter besloot Verstappen op dat moment om de bocht af te snijden en zijn positie te behouden, wegens het feit dat hij het gevoel had dat hij buiten de baan werd geduwd door Piastri. De stewards deelden deze mening niet, waardoor ze Verstappen een tijdstraf van vijf seconden gaven - wat volgens McLaren-teambaas Andrea Stella de juiste keuze was.
"De situatie in bocht één was eerlijk gezegd heel close. Maar dit is een sport van kleine marges", begint de Italiaan. "Deze keer zat Oscar, dankzij een zeer goede lancering vanaf de grid en dankzij de positionering van de auto aan de binnenkant, iets voor Max. Hij slaagde hij erin om de auto binnen de limieten van de baan te houden, waarna hij de rechten op de koppositie veroverde", meent Stella.
Lees ook
Robert Doornbos komt met opmerkelijke scoop over Aston Martin en Adrian Newey na bezoek aan F1-paddock
Helmut Marko heeft slecht nieuws voor Max Verstappen met oog op Grand Prix Miami
Vergelijk met incident Lewis Hamilton
Stella vergelijkt het incident tussen Oscar Piastri en Max Verstappen met een incident van één race daarvoor, toen McLaren-teamgenoot Lando Norris aan de buitenkant van Lewis Hamilton zat en een inhaalactie maakte op het Bahrain International Circuit. De Brit werd daar ook naar buiten geduwd door Hamilton, maar besloot direct zijn plek af te staan, omdat dit buiten de baan gebeurde.
Volgens de Italiaan had Red Bull hetzelfde moeten doen met Verstappen, omdat het een vergelijkbare situatie was.
"Je herinnert je misschien nog wel dat we ons realiseerden dat we Hamilton buiten de baan inhaalde, ook al reed Hamilton ons van de baan. Maar nogmaals, het is Lewis Hamilton. Hij weet hoe hij moet racen. Voor ons hoefden we de coureur alleen maar te instrueren om de positie terug te geven.”
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties