F1 Nieuws

Oscar Piastri haalt uitspraken Jos Verstappen onderuit

McLaren-coureur Oscar Piastri in gesprek met Sky Sports voor de race in Mexico in 2025
BSR Agency
F1 Nieuws

Oscar Piastri haalt uitspraken Jos Verstappen onderuit

McLaren-coureur Oscar Piastri in gesprek met Sky Sports voor de race in Mexico in 2025
BSR Agency

Jos Verstappen heeft bij De Telegraaf uitgehaald naar de werkwijze binnen McLaren. In de ogen van de vader van Max Verstappen heeft het er alle schijn van dat het Britse team er alles aan doet om Lando Norris het kampioenschap te laten winnen, wat ervoor zorgt dat Oscar Piastri de laatste paar races een 'onverklaarbare' vormdip heeft gekend.

Vanaf de Grand Prix van Azerbeidzjan is Piastri onherkenbaar geweest. De Australiër, die in de eerste seizoenshelft zo sterk voor de dag kwam, wordt de laatste paar races telkens op grote achterstand gezet door teamgenoot Lando Norris. Ook in Mexico was dit weer het geval, waar Piastri op meer dan veertig seconden eindigde van Norris en slechts als vijfde over de streep kwam.

Ook Jos Verstappen ziet hoe Piastri de laatste tijd steeds meer moeite heeft om zichzelf staande houden binnen McLaren en kan zijn ogen daarin bijna niet geloven. Volgens de Limburger is er iets vreemds gaande binnen het team uit Woking. Hij geeft aan dat als hij in de schoenen van Piastri zou staan, hij nu in zou grijpen bij McLaren.

"Ik vind het best wel apart wat er bij McLaren gebeurt. Piastri zal het rijden toch niet opeens verleerd zijn? Als ik hem was, of zijn manager [voormalig F1-coureur Mark Webber, red.], zou ik intern toch een keer met de vuist op tafel slaan. Want nu vraagt iedereen zich af of hij de druk wel aankan. En dat is voor je eigen naam, die van Piastri in dit geval, ook niet goed", zei Jos Verstappen bij de Nederlandse krant.

Oscar Piastri reageert

Inmiddels is Oscar Piastri ook in de F1-paddock in Brazilië, waarin hij werd geconfronteerd met de problemen die hij de laatste weken heeft ondervonden met de McLaren MCL39. In de ogen van Piastri is er geen enkele sprake van het voortrekken van Lando Norris, waarbij hij zelfs aangeeft dat hij intern alles kan melden bij Zak Brown en Andrea Stella - ook als hij voor zichzelf moet opkomen. In dat opzicht is er volgens Piastri niks vreemds aan de hand binnen het team, waarmee hij de uitspraak van Jos Verstappen onderuit haalt.

"Ik denk dat we altijd heel open met elkaar zijn over hoe we dingen zien, of we iets eerlijk vinden en of de juiste beslissingen worden genomen. Vanuit dat perspectief kunnen we voor ons eigen belang opkomen, en daar voel ik me heel comfortabel bij", is Piastri duidelijk.

"We worden juist aangemoedigd om ons eigen standpunt te hebben. Het is natuurlijk een lastige dynamiek wanneer je twee auto’s hebt binnen hetzelfde team die strijden om één kampioenschap. Dat kan vanzelfsprekend spanningen opleveren."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties