Sky Sports-pitreporter Ted Kravitz heeft laten weten dat hoewel de aanvaring tussen Lando Norris en Oscar Piastri in Canada er eentje is om snel te vergeten voor McLaren, er wel degelijk een meevaller is voor de formatie uit Woking.
In de 67e ronde van de Canadese Grand Prix kwamen Norris en Piastri met elkaar in aanraking nadat eerstgenoemde een inschattingsfout maakte en in de achterkant van zijn teamgenoot klapte op het rechte stuk van start/finish. Norris viel uit en scoorde nul punten, terwijl Piastri zijn weg kon vervolgen en uiteindelijk als vierde over de streep kwam. De achterstand tussen de twee teamgenoten in de WK-stand bedraagt nu 22 punten, in het voordeel van Piastri.
Lees ook
McLaren verklapt groot probleem bij Lando Norris na clash met Oscar Piastri in Canada
Max Verstappen ontvangt duidelijke waarschuwing voor GP Oostenrijk
Max Verstappen onthult speciale helm voor Grand Prix van Oostenrijk
Kravitz wijst naar meevaller voor McLaren
Norris verontschuldigde zich gelijk na de crash en vanuit McLaren is al duidelijk geworden dat het team de "volledige steun" zal geven aan Norris om er weer bovenop te komen en zijn zelfvertrouwen terug te vinden. Alles lijkt dus weer goed te zitten bij McLaren. Kravitz denkt dat het een stuk minder goed zou zitten bij de Britse renstal als Norris en Piastri een clash hadden gehad als het een gevecht om de leiding was geweest.
"Ze besloten om onderling te strijden om de vierde plaats. Ze hebben elkaar zo hard gepusht dat Lando een verkeerde inschatting maakte", vertelde Kravitz in de Sky Sports F1 Show. "Dat vond ik vreemd. Ik denk dat Andrea Stella, als hij zegt dat we hierover gaan praten, bedoelt: wat was het nut om zo hard te pushen?"
"Was het de bedoeling dat Lando, nadat hij Monaco had gewonnen maar vervolgens Monaco niet won, een punt wilde maken over het kampioenschap tegen Oscar en dacht dat, ook al is dit maar de vierde plaats, ik dit van je moet afpakken. Of was het gewoon racen. En dan denk ik dat het resultaat is dat Stella, die niet iemand is om tegen te werken of te irriteren, ik denk dat we elkaar wat meer ruimte moeten geven tijdens het racen", ging de pitreporter verder.
"Het enige positieve dat je erover kunt zeggen, is dat het beter was dat ze alleen vochten om de vierde en vijfde plaats, en dat Lando slechts 10 punten verloor, hoewel het voor Oscar veel meer hadden kunnen zijn. Het is beter nu dan wanneer ze hadden gevochten om de eerste en tweede plaats. Dan hadden we volgens mij een stuk meer problemen gehad", aldus Kravitz.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties