Volgens voormalig Formule 1-coureur Hans-Joachim Stuck doet Max Verstappen momenteel dingen in de Formule 1 die legendes als Niki Lauda, Alain Prost en Ayrton Senna niet lukten. Ook ziet Stuck dat Verstappen en Red Bull momenteel de beste combinatie zijn uit de geschiedenis van de sport.
Stuck reed tussen 1974 en 1979 in de Formule 1 en behaalde daar twee derde plaatsen. De Duitser reed onder meer bij teams als March, Brabham, Shadow en ATS. Na zijn Formule 1-exit in 1979 besloot Stuck zijn geluk te zoeken in de sportauto's, een klasse waar hij voor zijn tijd in de Formule 1 ook vele successen behaalde (overwinning tijdens 24 Uur van Nürburgring en Spa-Francochamps). Uiteindelijk kwam Stuck in het DTM-kampioenschap terecht waar hij tot en met 1995 zou rijden.
Moeilijk in woorden uit te drukken
Ook Stuck ziet dat Verstappen momenteel dé dominante kracht is in de Formule 1. "Het is voor mij moeilijk om in woorden uit te drukken wat Verstappen momenteel laat zien", zegt Stuck in gesprek met Eurosport. "Als je je teamgenoot op twintig seconden rijdt en een van de twee Ferrari's op een halve minuut, tja. Dat een coureur het veld zo declasseert, hebben we niet eens kunnen zien in de tijd van Lauda, Prost en Senna. Verstappen is een van de meest dominante coureurs uit de geschiedenis."
Dominantste combinatie ooit
Waar Verstappen veelal uit zijn talent put, ziet Stuck ook dat de combinatie Verstappen-Red Bull momenteel zorgt voor een van de meest dominante periodes uit de geschiedenis van de Formule 1. "Wat Verstappen laat zien met zijn RB19, dat is ongelofelijk. Als Verstappen een engineer zou hebben waarmee hij het niet goed kon vinden, dan zou de situatie heel anders zijn geweest denk ik. Momenteel is de combinatie Verstappen-Red Bull echter de meest dominante uit de geschiedenis van de sport."
Verstappen wist dit seizoen tien races te winnen, terwijl Red Bull-teamgenoot Sergio Pérez er twee op zijn naam schreef. De voorsprong van Verstappen op Pérez is inmiddels opgelopen tot 125 WK-punten. Een derde wereldtitel voor de Limburger lijkt daarmee zo goed als zeker.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties