F1 Nieuws

Weersvoorspelling GP Oostenrijk toont groot nadeel voor Max Verstappen en Red Bull

685bee5566917
Red Bull Content Pool
F1 Nieuws

Weersvoorspelling GP Oostenrijk toont groot nadeel voor Max Verstappen en Red Bull

685bee5566917
Red Bull Content Pool

Aankomend weekend staat de Grand Prix van Oostenrijk, de elfde ronde van het seizoen, op het programma. Kijkend naar de weersvoorspellingen is het goed mogelijk dat Max Verstappen deze zondag geen zesde overwinning op de Red Bull Ring aan zijn palmares toe kan voegen.

Sinds 2022 is gebleken dat de huidige generatie auto's erg gevoelig zijn voor temperatuurverschillen. Er zijn echter ook grote verschillen tussen de teams, zo is ook dit seizoen weer gebleken. Red Bull en Mercedes komen namelijk beter uit de verf in koelere omstandigheden, terwijl de MCL39 van McLaren het uiterst goed doet in warme omstandigheden.

Wanneer er naar de weersvoorspellingen voor aankomend raceweekend wordt gekeken, dan valt op dat het tropisch warm wordt in de bergen van Spielberg. Dit zou slecht nieuws betekenen voor Red Bull en Mercedes, terwijl McLaren de nare nasmaak van de Grand Prix van Canada kan wegspoelen dit weekeinde.

Weerbericht GP Oostenrijk

Maar hoe zien die weersvoorspellingen er dan precies uit? Op donderdag, beter bekend als de mediadag, meldt het doorgaans goed geïnformeerde Weather.com namelijk een zeer broeierige, tropische dag met temperatuur van 31 graden Celsius en een kans op onweer/neerslag van maar liefst 60%.

Op vrijdag, de dag van de eerste twee vrije trainingen, wordt er een temperatuur van 27 graden Celsius gemeld met een kans op neerslag van slechts 20%. Op zaterdag, de dag van de derde vrije training en de kwalificatie, wordt er 28 graden gemeld met een kans op neerslag van 13%. Op zondag meldt Weather.com een temperatuur van 31 graden Celsius en een kans op neerslag van 3%.

Horner voorspelt zware race op Red Bull Ring

Red Bull lijkt al rekening gehouden te hebben met het weer, aangezien teambaas Christian Horner al liet optekenen dat de GP van Oostenrijk wel eens een zware wedstrijd kan worden voor de RB21 van Verstappen en teamgenoot Yuki Tsunoda.

"Ik denk dat Oostenrijk op dit moment waarschijnlijk onze zwakke plek is in de bochten met gemiddelde snelheid. En ik denk dat Oostenrijk, dat middelste deel, daar een beetje gemiddelde snelheid heeft. Dus we zullen zien. Ik verwacht dat McLaren, als het warm is, weer sterker zal zijn."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties