F1 Nieuws

Zak Brown zorgt voor commotie na bizarre opmerking over McLaren-auto

McLaren Racing-CEO Zak Brown in Miami
BSR Agency
F1 Nieuws

Zak Brown zorgt voor commotie na bizarre opmerking over McLaren-auto

McLaren Racing-CEO Zak Brown in Miami
BSR Agency

McLaren Racing-CEO Zak Brown heeft voor wat commotie gezorgd op social media. De Amerikaan liet na de Grand Prix van Miami namelijk weten dat de McLaren MCL39 niet zo goed was als menigeen denkt. Oscar Piastri wist de race op het Miami International Autodrome te winnen, met een voorsprong van 37 seconden op de eerste auto dat geen McLaren was, maar volgens Brown lag dat niet aan het autovoordeel.

De dominante Piastri, die teamgenoot Lando Norris vier seconden achter hem zag finishen, kwam als winnaar over de streep omdat het team de race gewoon het beste gelezen had van alle teams in de paddock. Zowel Piastri als Norris kon een gratis stop maken onder de Virtual Safety Car - net als George Russell overigens - en aan de pitmuur werden alle juiste keuzes genomen tijdens de race.

Volgens Brown is dit de reden dat het team een één-tweetje heeft weten te scoren, omdat de MCL39 qua prestaties niet eens de beste auto van het veld was.

"We hadden niet eens de snelste auto, we voerden het gewoon heel goed uit", aldus Brown bij F1TV. Een bizarre opmerking van de Amerikaan, omdat Piastri na de race nog duidelijk maakte dat McLaren altijd had gewonnen in Miami wegens het snelheidsvoordeel dat de MCL39 genoot.

Stella en Brown spreken elkaar tegen

En deze opmerking van Brown is nogal vreemd, gezien het feit dat McLaren-teambaas Andrea Stella tijdens het Grand Prix-weekend in Miami nog van mening was dat Red Bull een 'underdog-rol' speelde. Het team van Max Verstappen zou de RB21 slechter neerzetten in de media, waardoor het lijkt alsof de viervoudig wereldkampioen wonderen verricht met zijn bolide - in zijn strijd met McLaren.

"Red Bull is erg goed in het maken van snelle auto's, ze zijn uitzonderlijk goed in het besturen van snelle auto's en ze zijn ook extreem goed in het creëren van een verhaal in hun voordeel", begon Stella zijn verhaal op zondag.

"Ze benutten elke mogelijke kans om in de competitie te blijven en sommige van die kansen zijn soms het creëren van een verhaal zoals: 'oh we verrichten hier wonderen, de anderen zouden elke training, kwalificatie en race moeten winnen'. Maar dit is het verhaal dat door sommige van onze concurrenten wordt gecreëerd en dat we af en toe lezen."

De baas van Andrea Stella, Zak Brown, heeft nu precies hetzelfde gedaan, maar dan met de auto die met een voorsprong van 37 seconden op de eerste niet-McLaren-auto de race wist te winnen...

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties