F1 Nieuws

Analist brengt zorgwekkend bericht over nieuw F1-team: 'Ze zijn helemaal kapot'

Will Buxton
BSR Agency
F1 Nieuws

Analist brengt zorgwekkend bericht over nieuw F1-team: 'Ze zijn helemaal kapot'

Will Buxton
BSR Agency

Het team van Cadillac is doodop. Die conclusie heeft F1-analist Will Buxton getrokken. Het nieuwe Formule 1-team heeft problemen met de werkpatronen van mensen buiten Amerika en ook de werkethiek van het management zou een uitdaging zijn.

Cadillac is het elfde team dat zich bij de rest van de koningsklasse heeft gevoegd. De renstal is volledig vanaf nul begonnen en dat begint nu zijn tol te eisen, terwijl het Formule 1-seizoen nog moet beginnen, zo ziet Buxton.

In een gesprek met David Coulthard en Naomi Schliff bij de Up To Speed-podcast claimt Buxton dat Cadillac een gecompliceerde bedrijfscultuur heeft. Met vestigingen verspreid over Fishers (Indiana), Concord (North Carolina) en het Verenigd Koninkrijk, signaleert de Brit zwakke punten die voortvloeien uit deze opzet.

"Het hebben van drie bases is potentieel geen optimale strategie voor welk team dan ook, laat staan voor een gloednieuw team", zei hij.

"En ik denk dat er twee duidelijke problemen zijn met de manier waarop Cadillac, als Amerikaans team, het zal doen. Een daarvan is de Amerikaanse werkcultuur, namelijk dat er geen vrije tijd is."

"Je werkt, je blijft werken, je werkt jezelf kapot. Familie, welke familie? Je werkt. Maar je hebt ook de F1-mentaliteit, die luidt: als het je niet bevalt, ga dan iets anders doen, want we vinden wel iemand die jonger en goedkoper is en die het wel wil doen – het werk dat jij niet wilt doen of niet bereid bent te doen."

"Het team is uitgeput. Ze zijn helemaal kapot. En het seizoen is nog niet eens begonnen", zo vertelt Buxton, die dit bericht te horen heeft gekregen van een insider.

Werk aan de winkel

Ondanks dat er momenteel bij Cadillac op het tandvlees gewerkt zou worden, lijkt het einde nog niet in zicht. Tijdens de testweken in Bahrein reed alleen Aston Martin minder ronden en dus is de data vergeleken met de rest van het veld schaars. Aan de Ferrari-motor lijkt het niet te liggen, want Charles Leclerc klokte de snelste tijd in de Golfstaat.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties