Lewis Hamilton heeft zondag niet op tijd gereageerd op een teamorder van Ferrari. De Britse rijder moest Charles Leclerc voor de finish voorbij laten gaan, maar verzaakte hierin.
Leclerc en Hamilton kregen het op zaterdag en zondag zwaar voor hun kiezen nadat ze het snelste team waren op de vrijdagmiddag. De twee rijders gingen door hun sterke trainingen met veel hoop de kwalificatie in, maar Hamilton moest pijnlijk afhaken in Q2 en Leclerc reed zichzelf in de muur tijdens Q3, waardoor fans van de Scuderia wederom gedupeerd werden.
Op de zondag wisten de twee rijders zich comfortabel naar de punten te rijden, met Hamilton op de achtste en Leclerc op de negende plek. Maar nu is gebleken dat Hamilton op de plek van zijn teamgenoot had moeten eindigen, aangezien hij zijn positie terug moest geven voor het zwaaien van de geblokte vlag.
Hamilton kreeg van het team van Ferrari de kans om Lando Norris aan te vallen, die voor de twee Italiaanse bolides reed. Toen echter duidelijk werd dat de Brit hier niet in zou slagen, werd hem een verteld dat hij om moest wisselen met zijn teamgenoot. "[Leclerc] rijdt anderhalve [seconde] achter je. Dit is de laatste ronde... laat hem voorbij", zo klonk het vanuit race-engineer Riccardo Adami vlak voor het einde van de finish, maar Hamilton gaf geen gehoor, waardoor hij als achtste over de streep kwam.
Lees ook
Domper voor Max Verstappen: FIA geeft Oscar Piastri geen straf ondanks forse overtreding in Azerbeidzjan
Max Verstappen komt met duidelijk bericht na zege in Azerbeidzjan
Verklaring
Na de race verklaart de coureur waarom hij zijn teamgenoot niet op tijd liet wisselen: "Ten eerste was ik natuurlijk sneller, maar Charles was zo vriendelijk om me voorbij te laten gaan. Uiteindelijk kreeg ik het bericht erg laat te horen en was ik volledig gefocust op de auto voor me, ook al was de kans om in te halen maar 0,0001 procent. Toch bleef ik hoopvol, misschien."
"Ik heb inderdaad op het rechte stuk gas teruggenomen en ook geremd, maar ik miste het met ongeveer vier tienden... Dus mijn excuses aan Charles. Uiteindelijk zijn we achtste en negende geworden."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties