F1 Nieuws

F1-paddock op zijn kop: 'Max Verstappen nadert akkoord met McLaren'

Max Verstappen Lando Norris
BSR Agency
F1 Nieuws

F1-paddock op zijn kop: 'Max Verstappen nadert akkoord met McLaren'

Max Verstappen Lando Norris
BSR Agency

Max Verstappen en zijn entourage zouden momenteel in gesprek zijn over een mogelijke overstap naar de papaya's. Het stoeltje van Oscar Piastri zou mogelijk tóch vrijkomen, omdat de coureur een ontbindende clausule aan het naderen is.

McLaren-CEO Zak Brown liet vorige week weten dat hij niet van plan is om zijn coureurs te wisselen na 2026. Volgens de Amerikaan staan de namen van zijn rijders 'in hun stoelen gegrift', maar in de paddock is hier gerede twijfel over. Piastri zou namelijk een exitclausule hebben die geactiveerd kan worden door McLaren, wat de weg voor Verstappen vrij zou kunnen maken.

Piastri staat momenteel zesde in het wereldkampioenschap na een teleurstellende race op Silverstone. De coureur kreeg al vroeg een domper te verwerken nadat zijn voorvleugel beschadigde, waarop hij direct een lange pitstop moest maken. Uiteindelijk eindigde hij als elfde.

De Australiër is hierdoor ingehaald door Lando Norris en Charles Leclerc in het wereldkampioenschap, en als deze stand zo blijft, kan dit gevolgen hebben voor zijn toekomst bij het team.

Volgens Formule 1-journalist Thomas Maher zijn er geluiden in de paddock die beweren dat Verstappen momenteel in gesprek is met McLaren over het stoeltje van Piastri. Deze gesprekken zouden zelfs zo vergevorderd zijn dat een transfer 'binnenkort' al aangekondigd kan worden. Hoe kort binnenkort is, wordt in deze context lekker vaag gehouden. Er zou al een akkoord zijn over een contractduur van drie jaar, wat betekent dat Verstappen tot en met 2030 in de koningsklasse blijft.

Logisch

Een transfer naar McLaren is een logische stap voor Verstappen. Bij de papaya's komt hij terecht in een team met bekende gezichten zoals zijn voormalige Red Bull-collega Rob Marshall en ook zal hij blijven samenwerken met Gianpiero Lambiase, die naar het team uit Woking vertrekt. Met Lando Norris heeft hij tevens een uitstekende teamgenoot en er mag niet vergeten worden dat McLaren ook actief is in andere raceklassen, en dus kunnen de papaya's ook iets voor de Nederlander betekenen buiten de Formule 1 om.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties