F1 Nieuws

Jubelstemming bij Red Bull na trainingen in Italië

De Red Bull RB21 van Max Verstappen tijdens VT2 in Monza
BSR Agency
F1 Nieuws

Jubelstemming bij Red Bull na trainingen in Italië

De Red Bull RB21 van Max Verstappen tijdens VT2 in Monza
BSR Agency

Max Verstappen is tevreden met zijn Red Bull Racing RB21! Het is een boodschap die dit seizoen nog niet vaak naar buiten is gekomen vanuit het Oostenrijkse kamp, maar tijdens de eerste twee vrije trainingen voor de Grand Prix van Italië heeft Verstappen het toch echt uitgesproken.

In Nederland wist de viervoudig wereldkampioen een tweede plaats te scoren, ondanks het feit dat hij daar niet te spreken was over zijn bolide. Hij stipte dan ook het grote probleem aan bij zijn bolide, die mechanische grip mist. Zelfs het zusterteam van Red Bull heeft dat beter voor elkaar dit jaar, maar in Italië lijkt dat tot nu toe niet het geval te zijn.

Vanaf het eerste moment in VT1 had Verstappen de volledige controle over zijn geüpdate RB21 en had hij eigenlijk amper klachten over het gedrag van zijn auto - iets wat dit seizoen weleens anders is geweest. De Limburger was direct snel en ook in de raceruns in de tweede vrije training kon hij prima mee met het tempo van de McLarens. Dit alles zorgt ervoor dat hij zeer tevreden klinkt na afloop van de trainingen op vrijdag.

"Het ging best goed. We lijken competitiever te zijn en ik ben ook best tevreden met de auto. De sessies vandaag waren lastig, omdat er mensen van de baan raakten en grind op het circuit terechtkwam, maar over het algemeen was het een prima vrijdag", aldus Verstappen na de eerste twee trainingssessies in Monza.

Helmut Marko zeer blij met Red Bull-auto

En naast Max Verstappen is ook Helmut Marko ontzettend tevreden met de snelheid in de auto van Max Verstappen. De Oostenrijker, die vaak heeft moeten toezien hoe Red Bull op grote achterstand werd gereden door Lando Norris en Oscar Piastri, zag nu dat Verstappen goed mee kon met het geweld vanuit Woking. Dat doet de Red Bull-adviseur goed en geeft hem vertrouwen voor een goed resultaat - mits McLaren niet heeft zitten sandbaggen.

"We zijn erg tevreden. In tegenstelling tot vorig jaar is er een duidelijke verbetering. De lange run was erg goed, maar op de softs moeten we ons nog wat verbeteren voor de kwalificatie. De achterstand is echter niet drastisch. Als McLaren geen zand in onze ogen heeft gestrooid, kan het heel spannend worden."

In de kwalificatie moet Verstappen dus nog wel wat zien te vinden, wil hij mee kunnen strijden om poleposition op zaterdag, maar Marko denkt dat dat uiteindelijk goed zal komen: "Het gaat erom de band in het juiste werkvenster te krijgen. Maar we denken te weten waar we moeten ingrijpen. En een achterstand van net geen twee tienden is bemoedigend."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties