Mercedes-coureur Kimi Antonelli maakt enorm veel indruk tijdens het 2026 Formule 1-seizoen. De Italiaan heeft de afgelopen races wat pech gehad, maar gaat alsnog fier aan kop van het F1-kampioenschap, waardoor hij één van de grote favorieten is om de titel binnen te slepen in 2026.
En dat is ontzettend knap, gezien het feit dat Antonelli pas in zijn tweede jaar zit in de koningsklasse van de autosport. Vorig seizoen kende hij een wisselvallig jaar, toen hij zijn debuut maakte, maar dit jaar heeft hij alle criticasters de mond gesnoerd - die vonden dat hij te vroeg in een Mercedes-auto was gezet door Toto Wolff.
Ook Max Verstappen is van mening dat Antonelli al klaar was voor het zitje naast George Russell en laat in België weten dat hij erg onder de indruk is van Antonelli. De goede vriend van de Italiaan is dat echter niet pas dit jaar geworden, maar heeft al héél wat jaartjes een hoge pet op van Kimi.
"Ik denk dat je, toen hij nog aan karting deed, al kon zien dat hij een van de opvallendste talenten was", zegt Max over Kimi Antonelli op Spa-Francorchamps. "En wat indrukwekkend was: ik vind altijd dat je een paar races in een klasse met versnellingen moet rijden om te leren hoe je de versnellingen moet gebruiken. En hij hield zich staande tussen de grote namen en was zo snel."
"Voor mij stond het nooit ter discussie dat hij de sprong zou maken en consistent competitief zou zijn. Je debuutseizoen kan behoorlijk zwaar zijn, maar op dit moment doet hij het geweldig", is Verstappen lovend over de huidige nummer één in het kampioenschap - die zelf ook een talentvolle coureur heeft getekend bij Verstappen Racing.
Lees ook
Laurent Mekies regeert met ijzeren vuist: Max Verstappen mag slechts 30 minuten van overwinning genieten
Manager van Max Verstappen verrast Red Bull met grote update over toekomstplannen
Ook Leclerc geniet van Antonelli
Niet alleen Max Verstappen geniet van Kimi Antonelli, ook Ferrari-coureur Kimi Antonelli vindt dat zijn conculega het goed doet. Leclerc hoopt uiteraard dat Ferrari dit jaar nog een grote inhaalslag maakt en uiteindelijk de F1-titel gaat winnen, maar als dat niet lukt, hoopt hij dat Kimi er met het kampioenschap vandoor gaat.
"Hij is echt een geweldige kerel, dat zie je meteen", begint Leclerc over Antonelli. "Ik denk dat hij ons allemaal doet denken aan… ik klink misschien als een oude man als ik dit zeg, maar hij doet me denken aan mijn eigen beginjaren, toen ik net in de F1 kwam. Je hebt die authenticiteit, je ontdekt de wereld... dat is prachtig. je ziet het in Kimi's ogen, hij is zo blij dat hij hier is, en ik ben blij voor hem. Dus, zeker, als Ferrari niet wint... dan Kimi, dat zou geweldig zijn. Het zou een prachtig verhaal zijn."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties