F1 Nieuws

Lewis Hamilton komt met controversiële mening over de Formule 1: 'Ik wil..'

Lewis Hamilton arriveert voor de mediadag voorafgaand aan de F1 Grand Prix van Azerbeidzjan 2026
BSR Agency
F1 Nieuws

Lewis Hamilton komt met controversiële mening over de Formule 1: 'Ik wil..'

Lewis Hamilton arriveert voor de mediadag voorafgaand aan de F1 Grand Prix van Azerbeidzjan 2026
BSR Agency

Lewis Hamilton heeft laten weten hoe hij kijkt naar de huidige situatie in het Midden-Oosten. De Brit is op de hoogte van de gevaren, maar sluit het F1-seizoen van 2026 toch het liefst af in Abu Dhabi.

De oorlog in het Midden-Oosten heeft ook een impact op de koningsklasse van de autosport. Zo werden eerder dit jaar al de Grand Prix van Saoedi-Arabië én Bahrein afgelast. Dit zorgde ervoor dat er in de maand april geen enkele race op de planning stond.

Uiteindelijk is de GP van Bahrein alsnog op de kalender teruggezet. Het evenement wordt niet gehouden op het Bahrain International Circuit, maar op het Sepang International Circuit in Maleisië in october.

Dat betekent dat we, zoals het er nu voorstaat, 23 races gaan rijden dit jaar in plaats van de origineel 24 ingeplande races.

Hamilton spreekt voorkeur uit voor slot van F1-seizoen

Met de grimmige situatie in het Midden-Oosten dreigen ook de GP van Qatar en Abu Dhabi in het water te vallen. Dit scenario zou Hamilton ontzettend jammer vinden: “Ik wil er zelf graag heen. Ik vind het heerlijk om naar het Midden-Oosten te gaan. Van wat ik heb gelezen, lijkt de situatie daar in orde," begon Hamilton tegenover diverse media tijdens de mediadag voorafgaand aan de GP van Azerbeidzjan.

De Ferrari-coureur wil er echter niet al te veel aandacht aan besteden, wetende dat er andere mensen zijn die gaan over het maken van een definitieve beslissing: “Maar ik beschik niet over alle informatie, dus ik weet niet hoe groot de risico’s zijn. Ik vertrouw erop dat Stefano (Domenicali) de juiste beslissing voor de sport neemt, maar ik hoop wel dat we daarheen kunnen gaan."

Mochten de races in Qatar en Abu Dhabi toch niet door kunnen gaan, is het meest voor de hand liggende alternatief de GP van Imola. In dat geval zou het seizoen eindigen in Europa, iets waar Hamilton een groot probleem in ziet: “In de winter in Imola finishen is qua weer misschien niet ideaal. Het is een prachtig circuit, maar het is geen circuit waar we veel zullen kunnen inhalen. En hoe meer races voor mij, hoe beter," sloot de zevenvoudig wereldkampioen af.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties