Lewis Hamilton heeft na de kwalificatie in Bakoe duidelijk gemaakt dat het niet zijn schuld is dat hij in Q2 al moest inrukken. De zevenvoudig wereldkampioen, die in VT2 nog de snelste was, start zondag vanaf de twaalfde plek, en dat ligt volgens de Brit aan het team van Ferrari.
Hamilton was vrijdagmiddag oppermachtig tijdens de tweede vrije training, waardoor er glorie aan de horizon leek voor de worstelende coureur. De Brit heeft nog geen enkel Grand Prix-podium weten te pakken dit seizoen, terwijl hij juist naar Ferrari ging om daar te strijden voor zijn achtste wereldtitel.
Aan de kwalificatie, die chaotisch verliep dankzij een zes rode vlaggen, kwam voor Hamilton in Q2 een abrupt einde. De Brit was niet snel genoeg tijdens de tweede kwalificatiesessie, waardoor hij op de twaalfde gridplek moet plaatsnemen op zondag.
Maar als het aan de veertigjarige coureur had gelegen, had hij zich gewoon bij de beste tien gevoegd, zo claimt de rijder. Hamilton verzocht Ferrari namelijk om vers rubber onder zijn auto te schroeven, maar hier werd geen gehoor aan gegeven. Tegenover Sky Sports F1 onthult de rijder dan ook dat hij niet blij is met deze gang van zaken.
"Eerlijk gezegd ben ik erg teleurgesteld. Gisteren voelde de auto goed aan, maar vandaag hebben we een richting gekozen die op papier de beste leek", aldus Hamilton.
"Ons tempo was goed, we boekten vooruitgang en ik voelde me echt goed, ik maakte geen fouten, reed niet van de baan af, maar we hadden gewoon niet de juiste banden onder ons."
Lees ook
Laurent Mekies komt met reactie na historische pole position Max Verstappen
Viaplay zorgt opnieuw voor woeste fans wegens grove fout tijdens uitzending
Achterstand
Hamilton maakte op de vrijdagmiddag meer gebruik van zijn mediums, waardoor hij daar tijdens de kwalificatie minder profijt van had. Dat zou de doorslag gegeven hebben, maar dat had volgens de Ferrari-rijder niet gehoeven.
"Iedereen voor mij reed in principe op mediums, maar die had ik niet wegens mijn schema dat ik gebruikte tijdens de tweede vrije training. Daardoor had ik een kleine achterstand. Ik vroeg het team om nieuwe banden, maar er werd niet voor gekozen om die te gebruiken. Ik wilde het graag, maar ze zeiden dat de opwarmfase te lang was of zoiets, dus we hadden geen tijd en geen brandstof meer, dus niet geweldig."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties