McLaren en Red Bull Racing zijn vandaag druk in conclaaf met de FIA over het protest dat beide teams in hebben gediend naar aanleiding van de gebeurtenissen na de Grand Prix van Monaco. In Monte Carlo werden meerdere coureurs bestraft voor het overschrijden van de maximumsnelheid in de pitstraat, waar onder andere Pierre Gasly slachtoffer van werd.
De Fransman kreeg tweemaal een vijf seconden tijdstraf en raakte daardoor zijn derde plaats kwijt aan Isack Hadjar. Alpine, het team van Hadjar, ging echter in protest en kreeg gelijk van de FIA. Volgens het Franse team was er iets mis met de snelheidsmeter in de pitstraat en had Gasly's podium nooit afgenomen mogen worden.
De stewards waren het hiermee eens, waardoor Gasly zijn podiumplek terugkreeg. Red Bull-coureur Isack Hadjar raakte hiermee zijn derde plaats kwijt, wat weer voor woede bij het team van Max Verstappen zorgde. Hadjar werd hiermee én zijn podium ontnomen én het team zag hierdoor drie belangrijke WK-punten verdampen.
Lees ook
Laurent Mekies onthult hoe hij Max Verstappen wist over te halen om bij Red Bull te blijven
Stefano Domenicali geeft zijn eerlijke mening over langer verblijft van Max Verstappen in de Formule 1
Stella geeft uitleg
Red Bull tekende protest aan tegen de nieuwe uitslag en was daarin niet de enige. Ook McLaren was het niet eens met de uitspraak van de FIA, omdat Oscar Piastri hier slachtoffer van werd. De Australiër had zijn - onterechte - straf namelijk tijdens de race al ingelost, wat volgens de stewards niet meer teruggedraaid kon worden. Als dat niet kan, dan moet ook de straf van Gasly blijven staan - vindt Andrea Stella.
"We gaan naar de hoorzitting bij het Internationaal Hof van Beroep met een tweeledig doel", zei de McLaren-teambaas in Zandvoort. "De eerste reden is algemener dan het belang van McLaren. Wij zijn van mening dat de gang van zaken na de race in Monaco opnieuw moet worden bekeken, omdat het intrekken van de straf, vanuit het oogpunt van eerlijkheid voor alle deelnemers, aanleiding geeft tot aanzienlijke bezorgdheid. We willen graag van de gelegenheid gebruikmaken om het Internationaal Hof van Beroep om opheldering over dit aspect te vragen."
"Het tweede aspect betreft het belang van McLaren zelf. We hebben niet alleen deze bezorgdheid, maar we zijn ook materieel benadeeld doordat we een straf hebben moeten ondergaan waartegen geen beroep mogelijk was, en dit heeft ons zelfs punten in het kampioenschap gekost", is de Italiaan duidelijk.
"Er is dus een algemeen belang voor de Formule 1 en de integriteit van de sport, en er is een materieel belang voor McLaren wat betreft de gevolgen voor ons in het kampioenschap. Dit zijn dus de twee standpunten, de twee perspectieven die we willen nastreven en waarover we opheldering willen vragen tijdens de komende zitting van het Internationaal Hof van Beroep."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties