Mercedes-coureur George Russell heeft zich uitgelaten over het vermeende voordeel van Mercedes op het Formule 1-veld, voor het 2026 F1-seizoen. Wekenlang zongen geruchten rond dat het Duitse team een voorsprong zou hebben op de concurrentie, wegens hun ijzersterke motor. Maar volgens Russell is niet Mercedes, maar Red Bull Racing de grote favoriet na de eerste twee testweken.
Niemand wist precies hoe het veld eruit zou komen te zien richting het 2026 F1-seizoen. Dit vanwege het feit dat zowel het chassis als de krachtbron compleet vernieuwd werden. Vanuit de fabrieken kwam het gerucht naar voren dat Mercedes een véél betere motor had gebouwd dan de concurrentie - mede dankzij een sluw trucje met de compressieverhouding - en dat zij het seizoen met een straatlengte voorsprong zouden aanvangen.
Maar in de ogen van George Russell is dit allemaal een afleidingsmanoeuvre geweest om de aandacht bij de ware topkandidaat weg te halen: Red Bull Racing. Het team van Max Verstappen gaat het jaar als topfavoriet beginnen en het lijkt erop dat de Brit meldt dat zij speculaties naar buiten hebben gebracht om alle aandacht op Mercedes te vestigen.
"Gedurende de winter is er veel geschreven en gezegd over Mercedes en onze krachtbron, maar het waren allemaal speculaties; omdat op dat moment niemand de werkelijke situatie kende. Feit is dat Red Bull vanaf de eerste dag in Barcelona erg snel was; ze waren een stap voor op ons en rivalen als Ferrari", begint Russell over het Oostenrijkse team.
"De waarheid is dat wij op dit moment niet het te kloppen team zijn en dat wij niet de te kloppen krachtbron hebben. Dat is Red Bull. Het is interessant dat het Red Bull was die deze geruchten de wereld in heeft geholpen en dat zij juist de meest competitieve zijn. Misschien wilden ze de aandacht afleiden."
"Hier in Bahrein behouden ze ook hun kracht. Op dit moment is Red Bull het team dat absoluut verslagen moet worden. Als we naar Melbourne gaan, hebben we slechts drie uur trainingstijd voor de kwalificatie. Als we kijken naar de gegevens uit Barcelona en Bahrein, lijkt het erop dat Red Bull het seizoen aan kop zal beginnen. We hebben nog veel werk te doen", aldus de Brit.
Lees ook
Red Bull-coureur kan niet geloven wat Toto Wolff zei over Red Bull Powertrains-motor
Race-simulatie van George Russell baart Britse media zorgen
Gaten groter dan verwacht
Volgens Russell heeft Red Bull mogelijk een voorsprong van meer dan een seconde per ronde op de concurrentie, wat veel groter is dan gedacht. Maar ook het verschil tussen de topteams en de renstallen achter in het veld is groter dan Russell verwacht had.
"Het is redelijk om te zeggen dat de races nu wat chaotischer zullen zijn, maar op dit moment lijkt het verschil tussen de topteams en de teams achteraan groter dan we hadden verwacht."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties