Max Verstappen heeft zich mogelijk in de nesten gewerkt tijdens de eerste vrije training voor de Grand Prix van Groot-Brittannië. De wedstrijdleiding merkte dat de Nederlander niet genoeg van zijn gas ging tijdens een gele vlag-situatie in VT1, nadat Oscar Piastri een spin kende.
Piastri wist zijn McLaren MCL40 niet in een rechte lijn te houden in bochtencombinatie Maggots, Becketts & Chapel en raakte de achterkant van zijn bolide kwijt. Hierdoor belandde hij in een spin en werd er met een gele vlag gezwaaid. Direct achter Piastri reed Max Verstappen, die volgens de wedstrijdleiding niet genoeg snelheid had afgenomen in dat deel van het circuit en zich dus niet aan de regels had gehouden.
De gele vlag-regels zijn op dit moment hoe dan ook hét gesprek van de dag in de Formule 1, wegens de situatie rondom polesitter George Russell in Oostenrijk. Verstappen verdedigde Russell nog in Silverstone, maar wordt nu zelf onderzocht door de FIA.
Lees ook
Lando Norris heeft zéér duidelijk bericht voor Max Verstappen over McLaren-transfer
Lewis Hamilton uit ernstige zorgen over raceweekend in Silverstone: 'De groepschat met coureurs is...'
Update vanuit stewards
Maar dat onderzoek duurde niet lang. De stewards hebben namelijk al snel laten weten dat verder onderzoek niet nodig is naar de 'overtreding' van Verstappen. De officials van de FIA waren van mening dat Verstappen wél juist heeft gehandeld en hij dus geen straf hoeft te krijgen, waar zijn fans even bang voor waren. De Limburger kan de rest van het weekend gewoon vervolgen, zonder dat hij in hoeft te zitten over een gridstraf voor de race op Silverstone.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties