Regerend wereldkampioen Max Verstappen heeft vandaag op de Nürburgring Nordschleife enkele rondes gereden in een Porsche Cayman GT4 CS. De auto wordt gerund door Lionspeed GP.
Maar waarom reed Verstappen in een Porsche GT4-auto op de befaamde 'Groene Hel'? Om in de toekomst deel te mogen nemen aan de 24 Uur van de Nürburgring heeft Verstappen een zogenaamde Permit A nodig. Met dat 'rijbewijs' mag Verstappen deelnemen aan races op de Nürburgring waarbij gebruik wordt gemaakt van GT3-auto's, zoals de 24-uursrace bijvoorbeeld.
Om die Permit A te verkrijgen moet je als coureur, en dus ook als viervoudig F1-wereldkampioen zijnde, heel wat doen. Zo begon Verstappen de dag met een busritje over het circuit en een training, waarbij hij achter een instructeur in een groene Mercedes-AMG aan moest rijden over het circuit. Daarbij kreeg Verstappen uitleg over de verschillende racelijnen op de Nürburgring.
Zaterdag moet Verstappen vervolgens nog deelnemen aan een kwalificatie en 4 uur durende race. Als dat allemaal volgens plan verloopt, dan krijgt Verstappen zijn Permit A en kan hij, in theorie, al deelnemen aan de 24 Uur van de Nürburgring in mei 2026.
De bolide waarmee Verstappen dit weekend rijdt is een gedowngrade Porsche Cayman GT4 CS (Clubsport). Normaliter heeft die auto 450 pk, maar omdat Verstappen zijn A-rijbewijs (Permit A) nog moet halen, is zijn wagen teruggezet naar 'slechts' 300 pk. Als Verstappen aanstaande zaterdag veertien rondes zonder problemen aflegt, dan krijgt hij zijn Permit A-bewijs.
Lees ook
Max Verstappen onthult groot voordeel voor Cadillac door aantrekken van Sergio Pérez
Max Verstappen negeert Lewis Hamilton: 'Hij is zo'n idioot...'
Nürburgring voorziet probleem door debuut Max Verstappen en grijpt in
Verstappen geeft Porsche de sporen
Bekijk hieronder een video van Verstappen op de Nürburgring:
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties