F1 Nieuws

Voormalig F1-coureur verliest Nordschleife-licentie en wordt gediskwalificeerd uit 24 uur van de Nürburgring - maar blijft rijden

Voormalig F1-coureur Timo Glock in de McLaren tijdens 24 uur van de Nürburgring
BSR Agency
F1 Nieuws

Voormalig F1-coureur verliest Nordschleife-licentie en wordt gediskwalificeerd uit 24 uur van de Nürburgring - maar blijft rijden

Voormalig F1-coureur Timo Glock in de McLaren tijdens 24 uur van de Nürburgring
BSR Agency

Voormalig Formule 1-coureur Timo Glock, die voorafgaand aan het 24-uurs raceweekend op de Nürburgring heeft laten weten dat de gehele Duitse autosportwereld ontzettend blij moet zijn met Max Verstappen, heeft de stewards op de Nürburgring een stuk minder blij gemaakt.

Glock heeft namelijk twee straffen gekregen tijdens de 24 uur van de Nürburgring en heeft daarbij ook twee strafpunten opgelopen op zijn Nürburgring-licentie in het DMSB [Deutsche Motor Sport Bund]-register. Dat betekent dat Glock gediskwalificeerd werd uit de langeafstandsrace en ook zijn licentie heeft verloren. Dit zorgt ervoor dat de Duitser niet langer in actie mag komen op de Nordschleife. Zijn teamgenoten in de #69 McLaren mochten wel verder rijden - maakten de stewards bekend.

"Timo Glock heeft voor de tweede keer een straf gekregen. Aangezien dit twee strafpunten op het DMSB-register oplevert, leidt dit tot het onmiddellijke verlies van zijn vergunning voor de Nordschleife, waardoor hij uit de race wordt gediskwalificeerd", zo leidde het statement midden in de nacht.

Glock blijft rijden

Maar de voormalig F1-coureur heeft goed nieuws gekregen vanuit de stewards op de Nürburgring. Zijn laatste straf is namelijk een stuk minder streng uitgevallen, waarbij de Duitser de race gewoon uit mag rijden - en zijn licentie niet kwijt is geraakt. Dit terwijl hij toch een fikse overtreding heeft begaan.

Glock reed namelijk 112 kilometer per uur in een 'Zone 60', waar alle coureurs maximaal 60 kilometer per uur mogen rijden, omdat er mogelijk een auto stilstaat, marshals bezig zijn aan de vangrails of er een bergingsauto bezig is.

Veel actie in de nacht

Midden in de nacht heeft overigens niet alleen Timo Glock voor actie gezorgd. Ook Max Verstappen heeft de Nürburgring-fans lekker gemaakt, met zijn gevecht met Maro Engel in de andere Winward Racing Mercedes-AMG GT3-bolide. Dat ging bijna mis, zoals hier is te zien.

De livestream van de 24 uur van de Nürburgring is hieronder te bekijken:

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties