Lando Norris heeft na de crash met teamgenoot Oscar Piastri direct het boetekleed aangetrokken. De Brit was van mening dat hij compleet schuldig was aan het incident met Piastri en zit daardoor ook compleet in zak en as. Dat hij een situatie heeft veroorzaakt waar het team zoveel van heeft geleden is voor Norris verschrikkelijk.
Vanuit McLaren was men natuurlijk niet blij met deze actie van Norris, maar zijn verontschuldiging konden ze uiteraard wel waarderen. Dat de zesvoudig Grand Prix-winnaar zo snel doorhad dat hij fout zat en beter had moeten weten, was voor onder andere CEO Zak Brown en teambaas Andrea Stella goed om te zien. Maar zo ziet Jacques Villeneuve het helemaal niet...
De Canadees, 1997 F1-wereldkampioen, liet na de race op het Circuit Gilles Villeneuve - vernoemd naar zijn vader - weten dat Oscar Piastri in zijn ogen schuldig was aan de crash. Lando Norris was hierin onschuldig en Piastri kreeg een flinke tik van Villeneuve, omdat de Australiër naar zijn mening een 'gemene' actie uithaalde bij zijn teamgenoot.
"Bij de botsing tussen de twee McLaren-coureurs was het makkelijk om met de vinger naar Norris te wijzen. Hij realiseerde zich te laat dat Piastri naar links bewoog omdat hij zijn neus in de versnellingsbak van Piastri had, hij had het niet door, terwijl Piastri zich geleidelijk naar links bewoog", begint Villeneuve.
Volgens de eenmalig wereldkampioen was dat een opzettelijke en gemene actie van Piastri: "Dat hoort hij niet te doen, het was een beetje gemeen, dus er zullen later binnen het team gesprekken volgen."
Lees ook
Kimi Antonelli doet bijzondere onthulling en wijst naar collega-coureur die zorgde voor eerste F1-podium
Max Verstappen heeft duidelijk bericht voor Yuki Tsunoda om Red Bull-zitje te behouden
Ook de wedstrijdleiding krijgt ervan langs
En naast zijn kritiek op Oscar Piastri is Villeneuve ook van mening dat de wedstrijdleiding niet juist gehandeld heeft. De Canadees had gehoopt op een spannend einde - door een rode vlag na de crash van Norris en Piastri - maar in plaats daarvan besloot de FIA een safety car-periode in te zetten, welke tot het einde van de race duurde.
"Wat een spannende race had kunnen zijn, werd een niet zo spannende race. Dat einde van de race... ik bedoel, volgens de regels is het toegestaan om rode vlaggen te gebruiken, zodat we een nieuwe start kunnen maken voor een sprint van twee ronden, wat altijd spannend is, maar ze besloten om een saaie finish met safety car te houden. Jammer", aldus Villeneuve.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties