F1 Nieuws

Windsor woedend op F1: 'Hebben het talent van Verstappen afgezwakt'

Red Bull Racing Max Verstappen RB22 China GP 2026
Red Bull Content Pool
F1 Nieuws

Windsor woedend op F1: 'Hebben het talent van Verstappen afgezwakt'

Red Bull Racing Max Verstappen RB22 China GP 2026
Red Bull Content Pool

Peter Windsor is woedend op de Formule 1, door het feit dat de sport deze afschuwelijke nieuwe regels in het leven heeft geroepen. De koningsklasse van de autosport gebruikt in 2026 nieuwe auto's en motoren, waarbij vooral de krachtbronnen voor enorm veel irritaties zorgen bij fans én coureurs.

Bij de coureurs zijn Max Verstappen en Lando Norris het meest uitgesproken over de nieuwe F1-regels. Max heeft zelfs aangegeven dat hij wellicht stopt in de Formule 1, als de FIA en de F1 niet snel regelwijzigingen door gaan voeren. En die keuze snapt Peter Windsor heel goed. De journalist en voormalig F1-teammanager ziet in Verstappen een ouderwetse 'pure racer', die niet gedreven wordt door roem of geld.

De Limburger wil racen en op dit moment is dat niet mogelijk met de nieuwe F1-auto's. Hierdoor is hij zijn motivatie ook verloren, iets wat veel kijkers ook kwijt aan het raken zijn, gezien de tegenvallende kijkcijfers van de afgelopen race in Japan.

"Als je het puur vanuit het perspectief van Max bekijkt, is hij nooit gedreven geweest door roem, door trofeeën aan de muur of door glamour. Hij wordt alleen gedreven door uit bed te komen, in een raceauto te stappen, daar echt van te genieten en er goed werk van te maken. Dat is het enige wat hem echt motiveert", begint Windsor in gesprek met CameronCC. "En als hij er geen plezier in heeft, waarom zou hij het dan doen? En waarom zou hij op zijn best rijden?".

Talent van Verstappen afgezwakt

Windsor begrijpt de frustraties van Verstappen helemaal, omdat de viervoudig F1-wereldkampioen de beste coureur op de grid is. Hij heeft het meeste natuurlijke talent van iedereen. Maar dat kan hij op dit moment niet tonen, omdat het niet langer om talent draait in de Formule 1. Het gaat tegenwoordig alleen nog maar om het managen van de batterij en daarmee heeft de F1 het talent van Verstappen de nek omgedraaid...

"Ik weet zeker dat hij op het toppunt van zijn kunnen rijdt, maar het toppunt dat hij nu bereikt is niet bijzonder hoog, omdat veel van de middelen die hij vroeger kon gebruiken er niet meer zijn. Ze zijn niet meer beschikbaar. En al dat beheer van de auto heeft zijn talent afgezwakt", aldus de Brit.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties