Cadillac heeft een sponsordeal gesloten met het alcoholmerk Jim Beam. Het Amerikaanse team heeft daarmee hun eerste grote geldschieter binnen. De toekomst moet uitwijzen hoe Cadillac het merk gaat etaleren, want in sommige landen waar de F1 rijdt is alcohol verboden.
Cadillac zal volgend jaar voor het eerst de Formule 1 betreden als elfde team op de grid. Sergio Pérez en Valtteri Bottas zullen achter het stuur kruipen bij de Amerikaanse renstal, al mag laatstgenoemde niet zomaar weg bij zijn oude team, zo werd onlangs duidelijk. Voor nu lijkt het erop dat Cadillac zich vooral richt op fans uit Noord-Amerika. Zo is het aanstellen van Pérez marketingtechnisch een uitstekende keuze, aangezien de Mexicaan enorm populair is in de Verenigde Staten en Mexico.
Ook de samenwerking met Jim Beam past in dit rijtje, want het alcoholmerk is typisch Amerikaans. Jack Daniel's, de grootste concurrent van Jim Beam, heeft al een sponsordeal bij McLaren. "Voorafgaand aan het seizoen 2026 heeft de nieuwe Cadillac F1-deelnemer aan de grid een van zijn eerste sponsorovereenkomsten gesloten", zo begint Maury Brown namens Forbes over de deal van Cadillac.
"De historische Amerikaanse bourbonstoker Jim Beam is een meerjarige samenwerking aangegaan met Cadillac F1. De exacte financiële voorwaarden zijn niet bekendgemaakt, alleen dat het om een sponsorovereenkomst van meerdere miljoenen dollars gaat. Als onderdeel van de overeenkomst wordt Jim Beam de officiële drankpartner van Cadillac F1. De overeenkomst houdt in dat het merk gedurende de looptijd van de overeenkomst zowel op als naast de auto te zien zal zijn tijdens het hele F1-seizoen."
Lees ook
Lewis Hamilton met de grond gelijk gemaakt door F1-kopstuk: 'Gênant...'
FIA voerde grondige inspectie uit bij auto McLaren na GP Italië
Verboden
Vooral die laatste zin is interessant, want alcohol is in sommige landen waar de Formule 1 zich afspeelt ten strengste verboden. Ook sponsoring is niet toegestaan, tenzij het gaat om het promoten van een alcoholvrij drankje. Het is aan Cadillac om hier een loophole in te vinden of om het merk op deze racedagen toch van de auto af te halen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties