Pierre Gasly heeft zich onlangs uitgesproken over de huidige F1-reglementen. De Fransman meent dat er aanpassingen moeten komen, maar kan zich niet vinden in de negativiteit omtrent de 'verdwijnende coureursfactor'.
De nieuwe F1-reglementen in 2026 hebben de aanpak van kwalificatie en races drastisch doen laten veranderen. Zo kunnen de coureurs, door de gelimiteerde energie in de batterij, niet de hele ronde voluit rijden. Het gevolg is dat coureurs voor sommige remzones vroeger van hun gas moeten om de accu op te laden.
Ook brengen de reglementen nieuwe gevaren met zich mee. De totaal verschillende energieniveau's tussen auto's zorgt ervoor dat er enorme snelheidsverschillen ontstaan. Tijdens de Grand Prix van Japan ging het dan ook helemaal mis. Onderweg naar bocht dertien had Franco Colapinto geen energie in de batterij meer over. Oliver Bearman, die erachter zat met wel genoeg vermogen, had plotseling een veel hogere topsnelheid. Het verschil in tempo was zo groot dat de Brit moest uitwijken door het gras, wat resulteerde in een angstaanjagende crash voor de Haas-coureur.
Het Formule 1-seizoen van 2026 is nog maar drie raceweekenden bezig en er zijn al genoeg problemen gedetecteerd. Om deze reden is er volgende week een meeting gepland om over aanpassingen aan het reglement te praten.
Lees ook
'Max Verstappen en Toto Wolff in gesprek om Mercedes-transfer'
Max Verstappen voor de gek gehouden: 'Hondje van Gasly'
Gasly spreekt van 'te veel negatieve aandacht'
Een derde punt van kritiek is dat de coureur door al het management geen grote rol meer zou spelen. Hier is Gasly het echter niet mee eens. De coureur meent dat hij en zijn collega's nog altijd de limiet van de auto op moeten zoeken: “Ik vind eerlijk gezegd dat er wat te veel negatieve aandacht aan wordt besteed en daar houd ik niet van. Ik vind echt dat we nog steeds te veel van de coureurs afnemen. Als je in sector 1 (op Suzuka) rijdt en je hebt een bepaalde grip, maakt het eigenlijk niet uit. De accu, al die dingen, je moet nog steeds op de grens rijden van de grip die je krijgt," aldus Gasly na afloop van de Grand Prix van Japan.
De coureur kijkt echter wel uit naar de aantaande bijeenkomst. De Fransman is immers voor verandering en spreekt daarbij al het vertrouwen uit naar de mensen die daar over zullen gaan: “Ik ben het absoluut eens met wat anderen vinden van het batterijbeheer en dergelijke. Ik denk dat we het daar allemaal over eens zijn. We zien allemaal hetzelfde. We spreken allemaal dezelfde taal. We willen allemaal dat de sport zo goed mogelijk wordt. Ik ben ervan overtuigd dat we zullen doen wat het beste is. Ik ben er zeker van dat iedereen tijdens de pauze er het beste van zal maken om de F1 in betere vorm te krijgen" sloot Gasly af.
Tijdens de GP van Japan had Gasly een rondenlang gevecht met Max Verstappen. In een ander interview vertelde de Fransman met plezier over zijn duel met de viervoudig wereldkampioen.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties