F1 Nieuws

Helmut Marko ziet duidelijke aanstichter van McLaren-ramp in Austin

helmut marko
BSR Agency
F1 Nieuws

Helmut Marko ziet duidelijke aanstichter van McLaren-ramp in Austin

helmut marko
BSR Agency

Helmut Marko is van mening dat Lando Norris en Oscar Piastri zijn uitgeschakeld door Fernando Alonso tijdens de Sprintrace in Austin. Daarmee laat de Oostenrijker een ander geluid horen dan Zak Brown, die eerder Nico Hülkenberg de schuldige vindt.

Norris en Piastri werden al in de eerste bocht na de start uit de wedstrijd gekegeld na een kettingbotsing. Max Verstappen heeft daardoor optimaal kunnen profiteren, want de Nederlander werd eerste na negentien rondjes op het Amerikaanse asfalt.

Daardoor is de Red Bull-rijder acht punten ingelopen op koploper Piastri, waardoor het gat nog maar 55 punten bedraagt. Mocht een vergelijkbare situatie zich morgen wederom voordoen, dan zal Verstappen zelfs maar 30 punten achterstand hebben.

Het zit Verstappen in ieder geval behoorlijk mee sinds Monza. Red Bull voerde dat raceweekend een update aan de vloer door, waardoor de auto van de Nederlander nu op het niveau van de McLarens zit.

De schrik zit er in ieder geval goed in bij McLaren. De papaya's zien Verstappen als een serieuze kanshebber voor het kampioenschap en die zorgen zullen zeker niet verminderd zijn.

Na afloop van de Sprint kwam Zak Brown met een duidelijk oordeel over wie zich schuldig moet voelen voor het incident in Austin: namelijk Nico Hülkenberg. De Duitser werd door de Amerikaanse teambaas zelfs weggezet als amateur.

"Er was sprake van amateurisme. Het is duidelijk dat Nico Oscar raakte. Hij had daar niet mogen zijn", aldus Brown tegenover de Engelse media.

Onzorgvuldig

Ook Norris claimt dat iemand achter hem goed in de fout is gegaan, maar noemt verder geen namen. "De start was oké, maar wat er daarna gebeurde weet ik niet. De mensen achter ons hebben niet heel zorgvuldig gehandeld en daar betaalden wij de prijs voor", zo zei Norris na de Sprint.

Andere dader

Marko vindt niet dat Hülkenberg fout zit. Volgens de adviseur van Red Bull Racing is het Alonso die het boetekleed moet aantrekken. "Deze keer was het dan ook niet de fout van de McLarens, maar van Alonso. Dat kan echter gebeuren", aldus de Oostenrijker in gesprek met GPblog.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties