De eerste wintertest voor het 2026 Formule 1-seizoen is onderweg. Op het Circuit de Barcelona-Catalunya heeft de Formule 1 de laatste week van januari ingepland voor de 'shakedown' van de nieuwe auto's, zoals de koningsklasse van de autosport het zelf omschrijft. Zeven de elf teams zijn tijdens de eerste testdag aanwezig in Barcelona en velen hebben de eerste kilometers er ook al opzitten.
Er ontbreken vier teams tijdens de start van het nieuwe seizoen. McLaren en Ferrari zijn vanwege geplande redenen nog niet in Catalonië, aangezien zij zich willen concentreren op het verder doorontwikkelen van de bolides voor 2026 en dus pas later naar Barcelona afreizen. Williams en Aston Martin hebben echter grote problemen ondervonden bij de bouw van de auto's, waarbij Williams de hele test over moet slaan. Ook Aston Martin is mogelijk de hele week afwezig...
De teams die wel aanwezig zijn op maandag hebben de nieuwe auto's direct de sporen gegeven. Vooral Mercedes heeft de smaak op maandagochtend goed te pakken. Het Duitse team, dat wordt gezien als de grote favoriet voor de titel in 2026, is vol vertrouwen aan het nieuwe jaar begonnen. Ook in Barcelona is dat te zien, aangezien Kimi Antonelli als eerste auto naar buiten reed en als enige direct ijzersterke tijden begon te noteren.
Mercedes begint voortvarend
Het Formule 1-team van Toto Wolff schoot op maandagochtend direct uit de startblokken en na twee uur testen had Kimi Antonelli al 24 rondes achter zijn naam staan, met een beste tijd van 1:22.352, waarmee de Italiaan bijna twee seconden sneller was dan de nummer twee: Franco Colapinto in de Alpine. Ook had Antonelli na twee uur de meeste rondjes gereden van alle coureurs.
Max Verstappen heeft de maandagochtend nog geen rondes gereden. De Nederlander laat tot nu toe de Red Bull Racing RB22 in handen van Isack Hadjar. De Fransman kwam in de twee testuren tot vijf rondjes, waarbij zijn snelste tijd een 1:39.608 was.
Lees ook
'Mercedes deelt direct tik uit aan concurrentie tijdens eerste testdag in Barcelona'
Video: F1 deelt eerste actiebeelden van 2026 Formule 1-auto's
Live de testdag volgen
Hoewel de testdagen officieel achter gesloten schermen plaatsvinden, heeft YouTube-kanaal JBMotorsports het voor elkaar weten te krijgen om de live timing van het Circuit de Barcelona-Catalunya te achterhalen. Met live commentaar zijn de testdagen toch te volgen via dit kanaal, waarbij de ronde- en sectortijden van alle coureurs bijgehouden worden.
Bekijk hieronder het live verslag van de eerste testdag in Barcelona:
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties