Max Verstappen is op vrijdag actief op het Circuit de Barcelona-Catalunya, waar hij met zeven anderen teams de laatste testdag van de shakedown rijdt. De Nederlander had tot nu toe alleen de dinsdagochtend gereden, waarvan hij het grootste gedeelte op een natte baan reed - waardoor hij amper een beeld had gekregen van hoe zijn Red Bull Racing RB22 op de weg lag.
De test voor Red Bull verloopt tot nu toe redelijk. Er zijn minder problemen met de Red Bull Powertrains-motor dan van tevoren werd gedacht - al kwam AutoRacer op donderdag daarover met vervelend nieuws - en de snelheid lijkt ook wel oké. Maar zowel Verstappen als Hadjar hebben al voor de rode vlag gezorgd, waarbij Max door het grind ging en Hadjar zelfs een zware crash kende.
Over het algemeen kijkt Red Bull Racing tot nu toe terug op aardige testweek, maar het gaat bij lange na niet zo goed als bij Mercedes. Het Duitse team heeft verreweg het meeste vertrouwen in hun auto en ook qua betrouwbaarheid zit het helemaal snor bij de W17 van George Russell en Kimi Antonelli. Die betrouwbaarheid is zelfs zó goed dat Max Verstappen en Red Bull Racing het team van Toto Wolff nú al niet meer in kunnen halen, tijdens de testweek in Barcelona.
Lees ook
Ralf Schumacher haalt keihard uit na klachten over Red Bull-motor: 'Zij moeten echt hun mond houden!'
Red Bull krijgt complimenten uit zéér onverwachte hoek
Mercedes uitzonderlijk productief
Mercedes is op vrijdag niet actief, aangezien zij de drie toegestane testdagen al hebben gebruikt. En daar hebben ze optimaal gebruik van gemaakt, zo is te zien aan het rondenaantal. In de drie dagen dat de W17 op de baan actief is geweest, hebben Russell en Antonelli 500 rondjes (!) weten te rijden.
Na twee dagen [maandag en dinsdag] was Red Bull tot een totaal van 185 rondes gekomen, wat ook absoluut geen slecht aantal is. Maar als het team van Verstappen net zo veel rondjes wil rijden als Mercedes, moet het op de vrijdag 225 keer in de rondte gaan - en dat is schier onmogelijk. De Oostenrijkse renstal zal qua productiviteit dus niet in de buurt komen van Mercedes, deze test.
Het zorgt er dan ook voor dat de rest van de teams gespannen zijn over de ware snelheid van het Duitse team. Op donderdag lieten Russell en Antonelli al zien dat de W17 niet is gebouwd om grappen te maken, waarbij de Britse coureur de by-far snelste tijd van de testweek noteerde in de middagsessie...
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties