F1 Nieuws

Mercedes-topman dreigt George Russell een verbod op te leggen

George Russell moet zich aan de regels van Mercedes houden
BSR Agency
F1 Nieuws

Mercedes-topman dreigt George Russell een verbod op te leggen

George Russell moet zich aan de regels van Mercedes houden
BSR Agency

Mercedes-topman Andrew Shovlin, trackside technisch directeur bij het Duitse team, heeft zich uitgesproken over het duel tussen George Russell en Kimi Antonellli om het F1-coureurskampioenschap. De twee rijders van Mercedes hebben onderling respect voor elkaar, maar beste vrienden zijn het allerminst.

Dat heeft Antonelli deze week toegegeven, die liet weten dat Russell en hijzelf geen geweldige onderlinge band hebben, maar dat ze elkaar wel respecteren als coureurs. Dat was in Canada en Monza echter even niet te zien, toen de twee met elkaar in gevecht raakten en Antonelli tweemaal buiten de baan belandde.

In Montreal leverde dat een ware vete op de radio op, waarbij Antonelli woedend was over het rijgedrag van zijn teamgenoot. In Italië hield hij zich wat rustiger op de radio, maar zal hij van binnen gekookt hebben - dat Russell hem in het grind duwde in zijn thuisrace. Maar volgens Shovlin was het duel in Italië beter te behappen voor de Mercedes-pitmuur dan het gevecht in Canada, omdat dat er veel heftiger aan toeging.

"Voor ons was Monza makkelijker om naar te kijken dan Canada. Canada voelde alsof het iets verder ging dan waarop we willen dat onze twee coureurs racen", zei Shovlin, vooruitkijkend naar de Grand Prix van Azerbeidzjan van aankomend weekend.

Raceverbod?

De trackside technisch directeur laat daarbij weten dat het in het hoofd van de Mercedes-topmannen speelt om de coureurs een raceverbod op te leggen - zodat er geen interne oorlog ontstaat als tussen Lewis Hamilton en Nico Rosberg. Maar dat probeert Mercedes zo lang mogelijk uit te stellen. Wel geeft Shovlin aan dat de coureurs duidelijke instructies hebben gekregen, waarbij vooral George Russell op zal moeten letten. Hij is volgens zichzelf namelijk al kansloos voor de titel en moet zich nu dus focussen op het binnenhalen van het F1-constructeurskampioenschap.

"Het is makkelijk om ze te verbieden te racen, maar we hebben ons er bijna nooit mee bemoeid. We laten ze gewoon weten wat we willen zien", gaat de Brit verder.

"En als ze ons dat geven, dan zijn ze vrij om te racen. Zoals ik al zei, is het waarschijnlijk het beste voor het constructeurskampioenschap – maar ook voor beide kampioenschappen – dat ze elk weekend ingaan met het idee dat ze een kans hebben om te winnen, dat het team hen daarbij zal steunen en dat dit hen zal helpen om elk weekend het allerbeste van zichzelf op het circuit te laten zien."

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties