F1 Nieuws

Laurent Mekies komt met belangrijke nieuws voor Max Verstappen vanuit de Red Bull-fabriek

Red Bull-baas Laurent Mekies heeft belangrijk nieuws voor Max Verstappen
BSR Agency
F1 Nieuws

Laurent Mekies komt met belangrijke nieuws voor Max Verstappen vanuit de Red Bull-fabriek

Red Bull-baas Laurent Mekies heeft belangrijk nieuws voor Max Verstappen
BSR Agency

Red Bull Racing-teambaas Laurent Mekies heeft belangrijk nieuws voor Max Verstappen over de status van de nieuwe windtunnel in de Red Bull-fabriek in Milton Keynes. Op dit moment gebruikt het Oostenrijkse team de oudste windtunnel op de grid, wat hen een aantal nadelen geeft in hun strijd met de andere topteams.

Mercedes, McLaren en Ferrari gebruiken de allernieuwste technieken in hun windtunnel en kunnen daarmee veel beter updates doorvoeren aan hun auto's. Dit omdat de data uit die windtunnel ontzettend betrouwbaar is, in tegenstelling tot wat Red Bull Racing tot hun beschikking heeft.

De renstal uit Milton Keynes gebruikt namelijk nog een windtunnel dat stamt uit de koude oorlog en dat zorgt voor problemen. Het was in 2024 en 2025 één van de redenen waardoor Max Verstappen achterliep op Lando Norris en Oscar Piastri in de McLaren. Meerdere updates faalden en dat was volgens Red Bull de schuld van de verouderde windtunnel.

Maar hier zal Verstappen binnenkort geen last meer van hebben. Het Oostenrijkse team is een nieuwe, ultramoderne windtunnel aan het bouwen, waardoor het verbeteren van de auto makkelijk zou moeten worden. De verwachting was een aantal jaar geleden dat deze windtunnel in 2026 zou gaan draaien, maar inmiddels is dat verplaatst.

Stand van zaken

Red Bull-teambaas Laurent Mekies heeft zich nu uitgesproken over de stand van zaken hierin en maakt duidelijk dat de windtunnel nog altijd niet klaar is. De Fransman geeft wél aan dat Verstappen volgend jaar toe kan zien hoe zijn team gebruik kan maken van deze nieuwe faciliteit en hoe de RB24 van 2028 ontwikkelt kan worden met de nieuwste technieken - en misschien een deel van de RB23 al.

"De windtunnel is nog niet klaar. Het zal in het seizoen 2027 in gebruik worden genomen. We zullen zien of dat in het eerste, tweede of derde kwartaal zal zijn, afhankelijk van hoe lang het kalibratieproces duurt. Dit zal hoogstwaarschijnlijk van invloed zijn op de tweede helft van de ontwikkeling van de auto voor 2027 en, hopelijk, op vrijwel de gehele ontwikkeling van de auto voor 2028", aldus Mekies.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties