Nicky Catsburg is onder de indruk van Max Verstappens kwaliteiten, zowel op als naast de baan. De 38-jarige Nederlander start op plek twee en zal dus ongetwijfeld te maken krijgen met Verstappen en zijn mannen, die vanaf de vierde plek gaan beginnen.
Verstappen en Catsburg presteerden beiden sterk tijdens de Top Qualifying-sessies, waarop hun teamgenoten ervoor zorgden dat ze de race in de Groene Hel vanaf een veelbelovende positie kunnen starten.
Catsburg heeft de 24 uur van de Nürburgring al twee keer gewonnen en is dus een bekende op het circuit. Voor hem is het dus ook geweldig om te zien wat voor show Verstappen met zich meebrengt. Voor het eerst in de historie zijn alle weekendkaarten voor de 24-uursrace uitverkocht, wat de impact van de deelname van Verstappen onderstreept.
Lees ook
Voormalig Red Bull-monteur onthult het grote geheim van Max Verstappen
'Zéér goed nieuws voor Max Verstappen richting race op de Nürburgring'
Geweldige gozer
In een gesprek met De Telegraaf vertelt Catsburg over de Max-factor.
"Meestal is het hier vanaf zaterdag een gekkenhuis, maar nu is dat eigenlijk al sinds donderdag het geval", begint de coureur uit Amersfoort.
"Dat zou je gerust het Verstappen-effect kunnen noemen. Ik heb ook nog niemand gesproken die het niet leuk vindt dat hij meedoet. De extra aandacht is voor ons ook echt mega-gaaf. Voor mij geeft het maar weer eens aan wat voor geweldige gozer hij eigenlijk is", aldus een zeer lovende Catsburg.
Moeite met kwalificatie
Verstappen kwam nipt door TQ2 heen. De Nederlander klokte de zesde tijd en de eerste zeven gingen door naar de allesbeslissende TQ3, wat liet zien hoe moeilijk het is in de Duitse Eifel. Na de kwalificatiesessie sprak de Nederlander met de aanwezige media over zijn deelname.
"Ik voelde me op mijn gemak in de auto. We mikten natuurlijk op een plek in TQ3, wat bij deze competitie niet eenvoudig is. Het is ontzettend zwaar. Maar we zijn er net in geslaagd. De laatste ronde was net goed genoeg", aldus Verstappen.
Verstappen Racing begint, net als de 159 andere auto's, zaterdagmiddag om 15:00 aan de 24 uur van de Nürburgring. Zondagmiddag wordt bekend of de Nederlander de tweede coureur wordt die zowel een F1-kampioenschap als een 24-uursrace op de Nürburgring weet te winnen. Niki Lauda ging hem al voor.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties