In het begin van 2024 barstte de bom binnen Red Bull Racing, nadat bekend was geworden dat Christian Horner beschuldigd was van het vertonen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. De Brit werd door zijn voormalig assistente aangeklaagd, maar later in het jaar tweemaal vrijgesproken door Red Bull. Echter heeft de vrouw in kwestie het daar niet bij laten zitten.
De zaak ligt nu namelijk bij de arbeidsrechter, zo weet De Telegraaf op dinsdag te onthullen. De CEO van Red Bull Racing zal in januari 2026 voor de rechter moeten verschijnen - in Engeland het employement tribunal genoemd - waar hij zichzelf zal moeten verdedigen. Dat hebben meerdere, onafhankelijke bronnen aan Telegraaf-journalist Erik van Haren gemeld.
Er is nog een kans dat Horner en Red Bull een trip naar de rechter kunnen voorkomen. Daarvoor moet de baas van Max Verstappen een schikking zien te treffen met de vrouw die hem vorig jaar beschuldigd heeft, maar de kans lijkt klein dat dat gaat gebeuren, aangezien de Brit altijd heeft ontkend dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het plegen van seksueel grensoverschrijdend gedrag.
Lees ook
Red Bull onthult reden voor niet vinden van juiste afstelling RB21
Incident Red Bull reden voor FIA-regelwijziging voor 2025 F1-seizoen
Britse media de mond gesnoerd
De zaak rondom Christian Horner zorgt dus weer voor wat commotie in het Red Bull-kamp, maar in de Britse media is er maar bar weinig te lezen over deze aankomende rechtszaak. Volgens De Telegraaf is dat het gevolg van een RRO - een Reporting Restraining Order - uitgegeven door de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk.
Kamp Horner heeft bij de rechtbank deze mediastilte weten te verkrijgen, waardoor de Britse media niks meer mogen melden over de ontwikkelingen - totdat de restricties worden opgeheven. Het RRO geldt al sinds april van 2024 en is nog altijd actief, waar diverse media zich tegen beginnen te verzetten, zeker door de nieuwe ontwikkelingen in de zaak.
Het is voor Max Verstappen en Liam Lawson geen lekker begin aan het begin van het nieuwe seizoen, waar teambaas Christian Horner weer in de spotlights staat. Daarnaast is er ook de vrees dat de RB21 niet snel genoeg zal zijn in de eerste races van het seizoen, waardoor een vertrek van Max Verstappen bij het Oostenrijkse team iets aannemelijker lijkt geworden...
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties