F1 Nieuws

'Toto Wolff saboteert George Russell om Max Verstappen naar Mercedes te halen'

Mercedes-baas Toto Wolff zou George Russell met opzet saboteren
BSR Agency
F1 Nieuws

'Toto Wolff saboteert George Russell om Max Verstappen naar Mercedes te halen'

Mercedes-baas Toto Wolff zou George Russell met opzet saboteren
BSR Agency

Toto Wolff heeft zich na de Grand Prix van Hongarije wéér moeten verontschuldigen tegenover George Russell. Voor de zoveelste keer dit seizoen ging er iets mis met de auto van de Brit, die bij de start compleet stil kwam te staan en daardoor ver wegzakte.

Russell kreeg anti-stall bij de start van de race op de Hungaroring en zag zo hoe hij vanaf de zesde startplek werd opgeslokt door de rest van het veld - zoals ook gebeurde in België, waar hij woedend was op zijn team. Dit keer bleef Russell rustig over de radio, misschien omdat hij eenmaal over het punt van woede heen is.

Hoe dan ook moest Toto Wolff wéér zijn excuses maken en melden dat Mercedes de reden was dat Russell een dramatische start kende in de laatste race voor de zomerstop: "Dit ligt volledig aan ons als team, en het is niet goed genoeg", zei Wolff tegenover Sky Sports F1.

"Hij heeft al te vaak met dit soort problemen te kampen gehad; we doen er alles aan om ze onder controle te krijgen, maar helaas is het weer een probleem dat hem vandaag opnieuw de das om heeft gedaan."

Saboteert Mercedes George Russell?

Inmiddels beginnen steeds meer mensen te twijfelen aan Mercedes en de wijze waarop telkens George Russell geraakt wordt door pech. Zelfs 1996 F1-wereldkampioen Damon Hill deelde openlijk zijn twijfels, waarbij hij na de Grand Prix van België liet weten dat er binnenkort meer naar buiten zou moeten komen, omdat Russell en Antonelli niet van dezelfde auto gebruik zouden maken.

"Je kunt wel medelijden met hem hebben. Wat moet hij nou doen? Het is allemaal een beetje vreemd dat zijn auto anders is dan die van Kimi. Qua prestaties zouden ze identiek moeten zijn. We gaan hier ongetwijfeld binnenkort meer over horen", zei Hill, die het zaakje niet langer vertrouwt bij Mercedes.

En ook fans van George Russell doen dat inmiddels niet meer. Zij denken dat de Brit actief gesaboteerd wordt door Toto Wolff - zo valt massaal te lezen op social media. En dat heeft dan maar één doel: zorgen dat Russell weg zou willen bij Mercedes, zodat het team Max Verstappen aan kan trekken. Wolff heeft zich afgelopen week namelijk uitgelaten over een mogelijke samenwerking tussen Kimi Antonelli en Max Verstappen bij het team uit Brackley.

Verstappen naar Mercedes?

De CEO en mede-eigenaar van het Mercedes F1 Team kreeg de vraag of een line-up van Antonelli en Verstappen bij Mercedes hem af zou schrikken, waarbij hij meldde dat dat absoluut niet het geval was. Wolff was daarin zéér lovend over Max, die hij in 2024 en 2025 ook al naar het Duitse team heeft proberen te halen.

"Je moet Kimi de tijd geven om zich te ontwikkelen. Max rijdt op zijn hoogtepunt. Hij kan alles. De twee respecteren elkaar. Ze komen uit verschillende generaties. Maar als je ze allebei in één team hebt, is dat natuurlijk een heel ander uitgangspunt. Maar het is niet zo dat ik er bang voor ben. Met Rosberg en Hamilton had ik het nog moeilijker. Vandaag zou ik er waarschijnlijk beter mee omgaan", zei Wolff in Hongarije met een grote grijns op zijn gezicht.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties