F1 Nieuws

Uitslag eerste vrije training F1 Grand Prix Groot-Brittannië 2026

Close-up van Max Verstappen in de Red Bull-cockpit
Red Bull Content Pool
F1 Nieuws

Uitslag eerste vrije training F1 Grand Prix Groot-Brittannië 2026

Close-up van Max Verstappen in de Red Bull-cockpit
Red Bull Content Pool

De eerste en enige vrije training voor de Grand Prix van Groot-Brittannië is ontzettend belangrijk. Dit weekend staat er een sprint op de planning op Circuit Silverstone, waar veel coureurs nog hun vraagtekens bij hebben. Het geliefde circuit gaat dit jaar hoogstwaarschijnlijk een stuk minder leuk zijn om op te racen, vanwege de 2026 F1-motoren.

Het circuit in Groot-Brittannië is namelijk één van de banen die het meest afhankelijk is van het motorvermogen, omdat de auto's een groot deel van de ronde volgas gaan. Maar door de nieuwe motoren, die worden tegengehouden door de batterij, is het niet mogelijk om een hele ronde alleen maar op het gas te gaan, waardoor er op sommige hoge snelheidsdelen minder hard gereden kan worden dan voorheen - wat volgens Max Verstappen een vervelende situatie op gaat leveren.

Om erachter te komen of dat ook daadwerkelijk het geval zou zijn kwam het gehele veld direct naar buiten, tijdens de eerste en enige vrije training op Silverstone. En aan het begin van de sessie werd al snel duidelijk dat er meerdere teams erg sterk voor de dag lijken te gaan komen dit weekend.

De Mercedes W17 deed uiteraard vooraan mee, met Kimi Antonelli en George Russell achter het stuur, maar verrassend genoeg was ook de Ferrari SF-26 in handen van Lewis Hamilton vrij competitief aan het begin van VT1 - terwijl er juist werd verwacht dat de Ferrari-motor flink tekort zouden komen op dit circuit. Op de harde banden kon de zevenvoudig F1-wereldkampioen echter goed meekomen en wist hij de tijden van de Mercedessen te volgen. Teamgenoot Charles Leclerc had het weer wat lastiger en kon niet in de buurt komen van de tijden van Hamilton, zoals de laatste paar races al het geval is.

Bij McLaren begon de sessie wat stroever, gezien het feit dat de MCL40 van vooral Lando Norris erg nerveus leek - waardoor hij ook een aantal keer de track limits overschreed. Qua tempo zat het Britse team niet ver van de snelste tijden af in het eerste deel van de vrije training, maar de balans was alles behalve goed te noemen voor Norris en teamgenoot Oscar Piastri. Waar de balans wél direct goed was, was bij Red Bull Racing.

Het team van Max Verstappen was vanaf de eerste ronde sterk, waarbij vooral Isack Hadjar indruk wist te maken. Op de harde band wist hij namelijk lange tijd de snelste ronde van de sessie te rijden. De Fransman was daarmee drie tienden sneller dan Verstappen en hield beide Mercedessen een lange tijd achter zich. Uiteindelijk wist Kimi Antonelli vlak voor de eerste pitstops de tijd van Hadjar te verbeteren en werd het eerste deel van de training afgesloten met een snelste ronde in 1:30.777 - in de Mercedes W17.

Tweede deel van VT1

Na een halfuur waren de eerste pitstops geweest en vond het tweede deel van de eerste vrije training plaats, wat ook direct de laatste training van het weekend is. De volgende sessie wordt namelijk direct competitief, aangezien de coureurs zich gaan kwalificeren voor de sprint van zaterdag.

De coureurs kwamen na deze pitstops weer naar buiten op de harde banden en daarop toonde Lewis Hamilton nogmaals hoeveel vertrouwen hij in zijn Ferrari heeft. De Brit wist voor zijn thuispubliek de nieuwe snelste ronde te rijden en verbeterde de tijd van Antonelli met meer dan twee tienden. Voor de rest veranderde er niet veel aan de voorkant van het veld, totdat de coureurs besloten om de zachte banden onder de bolides te monteren.

Tussendoor werd Verstappen nog even onderzocht voor een gele vlag-overtreding, maar werd gelukkig ook weer snel vrijgesproken door de FIA.

En op de zachte banden werd er ineens héél veel tijd gevonden door een aantal teams. Vooral Ferrari en Mercedes wisten indruk te maken op deze Pirelli-compounds, waarbij Lewis Hamilton de snelste tijd van de sessie noteerde - met een 1:29.260. Daarmee was hij iets meer dan twee tienden sneller dan Kimi Antonelli.

Charles Leclerc kwam zes tienden tekort op zijn teamgenoot, terwijl George Russell op P4 zelfs bijna zeven tienden liet liggen op de beste tijd in VT1. Achter de Ferrari's en Mercedessen eindigden de McLarens en Red Bulls, waarbij de stap in de RB22 van Max Verstappen niet bijzonder groot was. Waar het Oostenrijkse team op de harde banden nog mee kon doen om de snelste tijd, kwamen ze op de zachte banden een volledige seconde tekort...

Verstappen leek op het laatst nog een goede verbetering te noteren, maar in sector 3 verloor zijn auto wederom veel tijd, wat de gehele sessie al het geval was. Hierdoor kwam hij niet verder dan P6, met teamgenoot Isack Hadjar uiteindelijk op P8.

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties