Red Bull Racing-coureur Max Verstappen heeft de derde vrije training voor de Grand Prix van Italië als snelste coureur afgesloten. De Nederlander wist in zijn RB18 een tijd neer te zetten van 1:21.252, waarmee hij meer dan drie tienden sneller was dan Charles Leclerc.
Met een gridstraf van vijf plaatsen zal Verstappen vanmiddag hoe dan ook geen pole position pakken. Red Bull heeft ervoor gekozen om de leider in het kampioenschap weer een nieuwe verbrandingsmotor te geven, uit voorzorgsmaatregelen, waardoor Charles Leclerc de grote favoriet zal zijn voor pole. Carlos Sainz en Sergio Pérez zullen namelijk ook naar achteren gezet worden met penalty's.
Maar of Leclerc lang aan de leiding zal liggen vanaf pole is nog maar de vraag. In de derde training liet Verstappen zien dat het met de snelheid in zijn auto wel goed zat. De Limburger was in iedere sector sneller dan Leclerc. Dit was te verwachten in sector twee, waar de grotere achtervleugel van Verstappen goed van pas komt, maar ook op de lange rechte stukken loopt Max uit op zijn concurrenten.
Middenveld dicht op elkaar
Achter Red Bull en Ferrari is het allemaal erg spannend. Mercedes, McLaren, Alpine en AlphaTauri lijken allemaal te gaan strijden om de plaatsen achter de top vier en met de aankomende penalty's van Hamilton, Ocon en Tsunoda, zullen er veel coureurs naar voren toe komen.
Vanaf Alonso (P5) tot en met Hamilton (P10) zat er slechts drie tienden van een seconde. Als we terugkijken naar plaats zestien, waar Valtteri Bottas eindigde, scheelt dat maar zes tienden met de vijfde plaats.
Nyck de Vries kansrijk voor punten
Nyck de Vries, die dit weekend Alex Albon vervangt bij Williams (blindedarmontsteking), liet in de derde vrije training direct zien dat hij Nicholas Latifi goed kan volgen. De Nederlander vond zichzelf terug op minder dan een tiende van zijn Canadese 'teamgenoot', waardoor hij op de veertiende plaats eindigde. Dit is hoopvol voor kwalificatie, aangezien er een hoop coureurs voor hem naar achteren gezet zullen worden met gridstraffen.
Het officiële Formule 1-debuut zou dan ook wel eens punten kunnen opleveren voor De Vries, aangezien de Williams onwijs hard loopt op de rechte stukken. Latifi behaalde in VT3 de hoogste snelheid, door de 346 km/u aan te tikken in de speed trap.
Volledig overzicht
Het volledige overzicht van de derde vrije training is hieronder te bekijken:
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties