Viervoudig wereldkampioen Alain Prost heeft op de Franse radio laten weten dat hij allerminst blij is met de recente Netflix-serie over het leven van Formule 1-legende Ayrton Senna. Prost zegt onder meer zeker te weten dat "Ayrton" de serie "niet leuk zou vinden".
Senna wordt door velen gezien als een van de beste Formule 1-coureurs aller tijden. Mede vanwege zijn meedogenloosheid en snelheid op de baan en ferme uitspraken naast de baan zien velen Senna als de ultieme Formule 1-coureur.
Er zijn dan ook een hoop series en documentaires over het leven van de Braziliaan gemaakt en de meest recente, genaamd 'Senna', besloot daarom een andere invalshoek te gebruiken. Samen met de familie van Senna werd de serie namelijk vormgegeven. Senna's zus Viviane zei in 2020 dat de serie "iets totaal unieks en ongekend" zou worden.
Lees ook
'Grote sponsor zorgt voor drama bij Red Bull: bedrijf loopt belangrijke miljoenen mis'
Rechter doet harde uitspraak in afpersingszaak Michael Schumacher
Prost kritisch op Senna-serie
Prost, die een flinke geschiedenis heeft met Senna en twee keer met de Braziliaan clashte (1989 en 1990), kwam ook in de serie voor. De Fransman laat weten dat hij allerminst tevreden is met het eindresultaat. Ook laat Prost weten dat als Senna nog zou hebben geleefd, ook hij de serie "niet leuk" zou vinden.
"Ik weet zeker dat Ayrton het niet leuk zou vinden, vooral omdat het een gebrek aan gevoeligheid laat zien. Het is een geweldig verhaal en je moet niet zomaar dingen vertellen die niet waar zijn. Als je iets commercieels moet doen, dan is het niet goed om dat uit naam van Senna te doen. Ik vind het niet leuk en ik accepteer het niet", aldus Prost bij het Franse radiostation RMC.
Eerdere kritiek van Prost
Het is niet de eerste keer dat Prost zich kritisch uitlaat over een serie/film over zijn voormalig teamgenoot. Zo was hij eerder al niet te spreken over de documentairefilm over Senna's leven en Formule 1-loopbaan uit 2010.
"Ik heb een hekel aan de film die is gemaakt. Ze hadden echt een fantastisch verhaal kunnen vertellen, want er was wat er gebeurde toen we raceten en [wat er gebeurde] nadat [ik met pensioen ging]", begon Prost zijn verhaal destijds.
"De film beweert dat zijn laatste boodschap 'Ik mis je Alain' nep was. Nou, ik denk dat de film nep was. Het is jammer, want in de geschiedenis van de sport zijn er niet veel verhalen zoals dit. Het was niet alleen een sportverhaal, het was ook een menselijk verhaal", aldus de Fransman.
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties