Het wordt slechter voor het beter gaat worden. Dat is het bericht van Charles Leclerc aan de fans van Ferrari, na de desastreuse race tijdens het openingsweekend in Australië. Waar de kwalificatie al slecht verliep voor het Italiaanse team, was de race nóg een stapje erger. Charles Leclerc eindigde de race op de achtste plek, terwijl teamgenoot Lewis Hamilton genoegen moest nemen met de tiende plaats.
Dat zorgt ervoor dat Ferrari na de eerste race terug te vinden is op de zevende plek in het kampioenschap en dat terwijl beide coureurs de finishlijn hebben gehaald. Voor het team uit Maranello staan er vier renstallen die de race met slechts één auto hebben uitgereden: Red Bull Racing, Williams, Aston Martin en zelfs Kick Sauber.
Tegenover de aanwezige media in Melbourne laat Charles Leclerc weten dat weet dat er verbeteringen nodig zijn, na een dergelijke vertoning in de openingsrace van het seizoen. Ferrari heeft gewoon te veel moeite met natte omstandigheden en daar moet de aandacht nu op gevestigd worden.
"Het was zeker een moeilijke race. Er zullen dingen zijn om naar te kijken en te verbeteren, het is altijd makkelijk om van buitenaf te praten in vergelijking met wat er echt gebeurt. Het is een feit dat we meer moeite hebben in deze omstandigheden, daar zijn we ons van bewust en daar proberen we ons vooral op te richten", zo begint de Monegask.
Echter weet Leclerc ook dat niet alleen het team van Ferrari schuldig is aan dit resultaat. Ook zijn eigen prestatie was niet om over naar huis te schrijven: "Voordat we het over het team hebben, moet ik zeggen dat ik denk dat de grootste fout waardoor we vandaag de meeste posities verloren, de mijne in bocht 11 was. Daar verloor ik 4 à 5 posities en zonder [die fout] was een derde of vierde plaats mogelijk geweest en we zouden anders over de race hebben gesproken. Ik heb er niets aan toe te voegen, ik had beter verwacht, maar het is belangrijk om nu te reageren."
Lees ook
Racepace in Australië bezorgt Max Verstappen-fans een somber vooruitzicht op restant F1-seizoen
Max Verstappen en Lando Norris halen uit: ‘Dan hoor je niet in de F1’
China ligt Ferrari niet
Maar volgend weekend zal Ferrari zich hoogstwaarschijnlijk niet kunnen revancheren, moet Leclerc de Tifosi alvast waarschuwen. Het circuit in Shanghai ligt de Ferrari SF-25 niet, wat vorig jaar ook al duidelijk werd, en Leclerc verwacht niet dat dat dit jaar anders gaat zijn.
"China is helaas niet zo'n gunstige baan, daar waren we vorig jaar zelfs slechter [dan Australië], maar we moeten proberen ons te verbeteren."
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties