F1 Nieuws

F1 neemt besluit over aangepaste regels na lobby vanuit Max Verstappen en Red Bull

6808b50aaec87
Ayman Yaqoob / Anadolu/ABACAPRESS.COM
F1 Nieuws

F1 neemt besluit over aangepaste regels na lobby vanuit Max Verstappen en Red Bull

6808b50aaec87
Ayman Yaqoob / Anadolu/ABACAPRESS.COM

Het doorgaans goed geïnformeerde Motorsport.com weet te melden dat de Formule 1 definitief niet met V10-motoren zal gaan rijden vanaf 2026. De geplande 2026-regels zullen daardoor dus van kracht blijven, al is de FIA van plan om enkele grote veranderingen door te voeren aan de geplande motorregels voor volgend jaar.

Eerder dit jaar kwam FIA-president Mohammed Ben Sulayem met het idee om de 2026-regels te schrappen en terug te keren naar de geliefde V10-motoren. Daarmee zouden de teams een stuk goedkoper uit zijn en zou de Formule 1 haar fans een grote dienst bewijzen, zo was de gedachte achter het voorstel van Ben Sulayem.

Ook Formule 1-baas Stefano Domenicali was een voorstander van een terugkeer naar de V10-motoren en zo kreeg het voorstel van Ben Sulayem steeds meer aandacht. Daarnaast waren er ook vanuit het Red Bull- en Verstappen-kamp een hoop positieve geluiden te horen over de mogelijke terugkeer van de V10-motoren.

Problemen steken de kop op

Al snel bleken er echter een heleboel haken en ogen aan het idee van de FIA-president te zitten. Zo zouden de vele honderden miljoenen die de F1-teams hebben geïnvesteerd in de bouw van de 2026-motoren voor niets zijn geweest en zouden fabrikanten die speciaal voor de 2026-regels naar de Formule 1 zijn gekomen of teruggekeerd, Honda en Audi, hun deelname in de koningsklasse van de autosport hevig gaan overwegen. Dat zou uiteraard een grote blunder zijn voor de FIA en de Formule 1.

Daarom werd er enkele weken terug een tussenweg voorgesteld. Daarbij zou er twee jaar langer met de huidige motoren worden gereden en zou er vervolgens in 2028 de overstap worden gemaakt naar V10-motoren. Ook dat plan is echter van tafel geveegd door de FIA en Formule 1, aangezien teams als Audi, Red Bull en Racing Bulls dan geen motoren zouden hebben.

V10-terugkeer van tafel, aanpassingen aan 2026-motorregels

De F1 Commission heeft daarom besloten om het idee van een terugkeer naar V10-motoren voor de nabije toekomst van tafel te vegen, zo meldt Motorsport.com. In plaats daarvan zullen er wijzigingen worden doorgevoerd aan de 2026-regels om zorgen van de teams, zorgen die een terugkeer naar V10-motoren mogelijk maakten, ongedaan te maken.

Zo zal er een zogenaamd 'turn down ramp rate'-systeem worden ingevoerd om het risico dat auto's zonder elektrische energie komen te zitten voor het einde van lange rechte stukken op te lossen. Het nieuwe systeem moet voorkomen dat motoren bij het uitkomen van de bocht gelijk al het beschikbare elektrische vermogen gebruiken, waardoor het verbruik ervan geleidelijker wordt.

Poll

Wat vind jij ervan dat V10-motoren voorlopig niet zullen terugkeren naar de Formule 1?

Net binnen

LAAD MEER ARTIKELEN

Plaats reactie

666

0 reacties

Laad meer reacties

Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.

Bekijk alle reacties