Mika Häkkinen heeft zich uitgesproken over een gevaar waar F1-teams vroeg of laat mee te maken kunnen krijgen. Het probleem in kwestie gaat om teamorders en de gevolgen die het met zich meebrengt.
Teamorders zijn een controversieel fenomeen in de wereld van de Formule 1. Het houdt in dat teams ervoor kiezen om tijdens een race onderling van positie te wisselen. Dat betekent dat coureur één van het team met opzet zijn teamgenoot er voorbij dient te laten.
Dit wordt bijvoorbeeld toegepast als een coureur van het team duidelijk sneller is dan zijn teamgenoot. Om te kunnen strijden voor het beste mogelijke teamresultaat, wordt in dat geval over de boordradio het bevel gegeven aan een coureur om zijn snellere teamgenoot te laten passeren.
Lees ook
Günther Steiner ziet grote verandering bij Liam Lawson door controversiële Red Bull-actie
FIA heeft besluit gemaakt en laat Max Verstappen lopen voorafgaand aan GP Italië
Het gevaar van teamorders
Dat teamorders een hoop tegenstanders hebben, dat is duidelijk. Zo zijn velen van mening dat het niet gepast is als coureurs in de koningsklasse van de autosport elkaar met opzet voorbij laten.
Dat is volgens Häkkinen precies hetgeen wat zo gevaarlijk is. Vooral door de enorme populariteit van de hedendaagse Formule 1: "Al deze coureurs hebben tegenwoordig wereldwijd een enorm aantal fans. Als het team op een dag besluit dat deze coureur de nummer twee wordt, zullen de fans dit team aan de schandpaal nagelen."
Daarom adviseert Häkkinen ook dat teams zich hiervan bewust zijn: “Je moet tegenwoordig dus heel voorzichtig zijn met hoe je dit soort teamorders uitvoert."
Tijdens de afgelopen Dutch GP speelde er zich een controversieel moment af. Op Circuit Zandvoort was het Lewis Hamilton die zeer ontevreden achter het stuur zat. De Brit was in een bepaalde fase van de race veel sneller dan teamgenoot Charles Leclerc. Toch zou de Monegask geen duimbreedte wijken voor Hamilton, tot grote frustratie van de laatstgenoemde coureur.
Ferrari besloot dus, in het geval van de Dutch GP, geen teamorders door te voeren. Ondanks dat Häkkinen dit toejuicht, snapt de Fin de frustratie van Hamilton maar al te goed: "De emoties van Lewis waren volkomen normaal. Misschien was het niet alleen emotie, maar ook gewoon gezond verstand. 'We kunnen meer punten scoren als je me laat inhalen!’
Plaats reactie
0 reacties
Je bekijkt nu de reacties waarvoor je een notificatie hebt ontvangen, wil je alle reacties bij dit artikel zien, klik dan op onderstaande knop.
Bekijk alle reacties